Про це в статті для DT.UA пишуть заступник генсека та виконавчий секретар ЄЕК ООН Крістіан Фріїс Бах і міністр навколишнього середовища та просторового планування Республіки Словенія Ірена Майцен.
За словами авторів, підтримка в питаннях приєднання та імплементації цього документа доступна багатьом країнам. За майже чверть століття з часу прийняття Конвенції про промислові аварії (1992 р.), до неї приєдналися 40 країн та Європейський союз.
"Україна ще має приєднатися до Конвенції та повною мірою відчути всі переваги для захисту населення й навколишнього середовища, які вона може забезпечити. Підтримка в питаннях приєднання та імплементації цього документа доступна багатьом країнам. Програма надання допомоги в рамках Конвенції спрямована на зміцнення потенціалу країн Кавказу, Центральної Азії, Східної та Південно-Східної Європи в їхніх зусиллях із імплементації цього міжнародного договору, а також на надання підтримки країнам ЄЕК ООН із перехідною економікою з метою підвищення їхньої промислової безпеки", – зазначають Бах і Майцен.
За словами авторів, сьогодні перевагами програми надання допомоги ЄЕК ООН користується 15 країн, включаючи Україну.
Наголошується, що в запланованій на 28-30 листопада Конференції про промислові аварії, яка повинна відбутися в словенській Любляні, Україна візьме участь в якості спостерігача, однак підсумки форуму повинні відкрити конвенцію для повноцінного приєднання до неї більшої кількості держав.
"Одним із ключових результатів, які очікуються від зустрічі, є відкриття Конвенції для приєднання до неї всіх держав - членів Організації Об'єднаних Націй. Це поставить нас на шлях досягнення всеосяжного співробітництва в галузі промислової безпеки з метою забезпечити здоров'я та добробут населення, а також безпеку навколишнього середовища", – повідомили Майцен і Бах.
Детальніше про переваги міжнародного співробітництва в рамках Конвенції ЄЕК ООН про транскордонний вплив промислових аварій читайте у статті Крістіана Фріїса Баха та Ірени Майцен "Промислова безпека: порятунок життів, здоров'я та навколишнього середовища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".