Експертні оцінки свідчать, що Україна здатна перейти до створення армії нового типу - з повністю професійним принципом комплектування і відмовою від призову. Чому вона нам потрібна, і чим вона краще пострадянських українських ЗС?
Про це у своїй статті для DT.UA пише Валентин Бадрак, директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР). На його думку, ЗСУ залишаються переважно робітничо-селянською армією, куди, крім переконаних патріотів, йдуть переважно молоді люди з так званих депресивних регіонів, де існують складнощі з роботою. Але і вони, розібравшись, часто втікають...
"В кінці літа 2018 р. стало відомо, що з початку року понад 11 тис. офіцерів і контрактників звільнилися із ЗСУ. Міністр оборони генерал Полторак в листі прем'єр-міністру зазначив, що причиною звільнення стали низькі зарплати. Додавши, що до кінця 2018 р. ЗСУ можуть втратити ще близько 18 тис. військовослужбовців, - зазначає експерт. - Показово, що на цьому тлі Міноборони 4 жовтня 2018 р. оголосило збільшення призову офіцерів запасу з 500 до 1000 осіб. Взагалі ж в Україні в 2018 р. призовуть понад 17 тис. осіб, з яких 9010 - на строкову службу в ЗСУ. Як бачимо, не вистачає ні контрактників, ні молодших офіцерів - перший і самий вагомий показник падіння престижу служби в армії. Але, головне: відтік контрактників не дозволить наблизитися до професійної армії - такій, де більше 50% служать три роки і більше. Нині гроші витрачаються на навчання нових контрактників і призовників, а ті, що вже витрачені, - даремно".
Детальніше про кроки щодо реального реформування армії читайте в статті Валентина Бадрака "Професійні Збройні сили: міф чи реальність?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".