Здійснивши у всі попередні роки незалежності величезного масштабу системні перетворення, ми підійшли до межі відповідної системи і зупинилися. Не задіяні механізми саморозвитку. На відміну від адміністративного соціалізму, капіталізм - суспільство, що саморозвивається. Ми поки ще залишаємося в системі координат адміністративного розвитку.
Про це в інтерв'ю для DT.UA заявив Анатолій Гальчинський, професор, колишній багаторічний президентський радник і екс-директор Національного інституту стратегічних досліджень. При цьому він посилається на недавні оцінки Atlantic Council (Американський аналітичний центр. - DT.UA), згідно з яким "Україна застрягла у перехідному періоді".
На думку вченого, головним завданням нинішніх реформ в країні має бути "закінчити розпочате" на шляху ринкових перетворень і на цій основі йти в своєму розвитку далі.
У цій ситуації особливо значущим є принцип наступності стратегічних рішень. Суспільство, де при кожному знову обраному президенті (парламенті) робляться спроби все починати з нульової точки, безперспективне. Воно приречене на деградацію. Креативно-інноваційний потенціал перспективи формується на основі логіки наступності. Інше просто неможливо.
Експерт вважає, що чинна влада цього не розуміє або, швидше за все, не хоче розуміти.
Детальніше про необхідність наявності у влади бачення розвитку країни читайте в матеріалі Юрія Сколотяного "Анатолій Гальчинський: "Влада без стратегії не може бути конструктивною"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".