31 березня самопроголошена "влада" Криму передала у федеральну власність Росії міжнародний дитячий центр "Артек".
Таким чином, Росія націоналізувала: земельну ділянку площею 218 га, 175 будівель, причали, стадіон на 7 тисяч місць, автомобілі, меблі, комп'ютери та інше рухоме і нерухоме майно "Артеку".
У зв'язку з цим, Міністерство закордонних справ України з "глибоким занепокоєнням" констатує, що незаконні органи влади в окупованому Криму "продовжують відкрито здійснювати протиправну діяльність, пов'язану з захопленням і самовільним використанням державного майна України, розташованого на цій території".
"Цей ганебний крок є продовженням злочинної політики РФ в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, яка продовжує здійснювати цілеспрямоване розграбування України і в черговий раз демонструє зневажливе ставлення до базовим принципам міжнародного права", - йдеться в повідомленні МЗС України.
У зв'язку з цим, МЗС нагадав, що в 2006 році між урядом України та ЮНЕСКО було підписано угоду про надання "Артеку" статусу центру під егідою ЮНЕСКО.
"У зв'язку з цим, закликаємо ЮНЕСКО, провідні міжнародні організації, світове співтовариство засудити такого роду дії російської сторони, які є викликом всьому цивілізованому світу, консолідувати міжнародний тиск на Росію з метою її негайного повернення в русло міжнародного права, скасування всіх незаконних рішень, які призвели до тимчасової окупації української території, компенсації збитків, завданих нею Україні та її громадянам", - заявили в українському дипломатичному відомстві.
На початку березня повідомлялося, що Росія "націоналізувала" в Криму близько 300 об'єктів більш ніж на $ 1 тлрн