"Моніторинг ситуації безпеки в нічний час залишається особливо проблематичним. З міркувань безпеки наземні патрулі не можуть вільно пересуватися окупованими Росією територіями Донбасу, підриває здатність Місії спостерігати за порушеннями припинення вогню. Однак близько 55% таких порушень реєструються, як повідомляла сама СММ, в нічний час доби, насамперед, камерами СММ і співробітниками моніторингу, розміщеними на передових базах патрулювання. Якщо ми хочемо забезпечити всеосяжне спостереження цілодобово, ми повинні посилити технічні можливості Місії для цього", - сказав він.
У зв'язку з цим делегація України наголосила на необхідності забезпечити адекватне збільшення ресурсів для наступного бюджету СММ, який повинен бути прийнятий до кінця березня.
"Ми розраховуємо на те, що держави-учасники дозволять цьому статися", - додав Цимбалюк.
Український дипломат також наголосив на критичній важливості забезпечення вільного та безпечного пересування спостерігачів ОБСЄ окупованими районами Донбасу.
"Ми рішуче засуджуємо тривалу практику Росії щодо обмеження та перешкоджання свободи пересування СММ. Протягом трьох тижнів після останнього чергового засідання Постійної ради спостерігачі зареєстрували 65 не пов'язаних із мінами обмежень - всі, крім одного, що сталися в окупованих Росією районах Донбасу", - заявив він.
Раніше президент Зеленський запустив Фонд міжнародної партнерської підтримки для відновлення та реінтеграції постраждалих від війни в Донбасі. В Офісі президента оцінили витрати на відновлення територій Донбасу у 372 млн євро.
Детальніше про необхідність відновлення інфраструктури Донбасу читайте в статті Валентини Самар "RE:think. Дуже хотілося б, але..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".