Україна за рівнем успішності учнів випереджає Грузію, але поступається Естонії

ZN.UA Ексклюзив Доповнено
Поділитися
Україна за рівнем успішності учнів випереджає Грузію, але поступається Естонії Різниця між кількістю учнів з високими навчальними досягненнями в Україні та країнах ОЕСР не надто велика
Фінляндія, чия модель освіти стала зразком реформ для Нової української школи, погіршує результати.

Навчальні досягнення українських школярів у читанні, математиці та природничих науках значно гірші за середні значення досягнень їх однолітків з країн Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), свідчать результати авторитетного міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018.

Частка учнів і студентів із високими показниками успішності в Україні менша, ніж у каїнах, які мають високі стандарти в освіті й інших галузях суспільного життя. Однак загалом вона не перевищує в середньому 10 %.

Різниця між показниками успішності України й середніми значеннями по країнах ОЕСР: читання – 23 бали, математика – 39 балів, природничо-наукові дисципліни – 22 бали.

Варто зазначити, що у дослідженні приблизним еквівалентом одного року навчання в закладі освіти є 30 балів. Отже з математики українські школярі відстають від своїх однолітків у інших країнах більше ніж на рік.

Якщо ж порівнювати результати України з показниками референтних країн (країн, які взято для порівняння з огляду на спільне й почасти подібне історичне минуле та схожість систем освіти), досягнення школярів у Грузії і Молдові виявляться нижчими за всіма трьома предметними галузями.

Натомість Білорусь та Естонія показали вищу результативність. Естонія, до того ж, увійшла до Топ-10 найкращих країн за рейтингом ОЕСР. Учні Польщі, Словаччини й Угорщини (їх обрано як приклад європейських країн, що економічно розвиваються та, як і Україна, перебувають у процесі становлення демократії) також мають вищі навчальні досягнення, ніж українські учні.

Десятка країн-лідерів виглядає так (у порядку спадання): Естонія, Канада, Фінляндія, Ірландія, Корея, Китай, Сінгапур, Гонконг, Польща, Швеція, Нова Зеландія, США, Велика Британія.

Анна Новосад/Facebook

При цьому результати Фінляндії з математики, читання та природничих наук цього року нижчі, ніж минулого. Найбільше балів порівняно з минулим роком Фінляндія втратила з природничих наук.

Нагадаємо, минулого року українські школярі вперше взяли участь у міжнародному дослідженні PISA, яка має на меті порівняти освітні системи понад 80 країн. У ньому взяли участь лише 15-річні підлітки, тобто ті, хто народився у 2002 році, загалом майже 4 млн українських учнів.

Тести для дослідження розробляє Організація економічного співробітництва та розвитку, дослідження PISA (Program for International Student Assessment) охоплюють три галузі: читання, природнича і математична. За результатами дослідження кожна країна готує Національний звіт, на їх основі готується Міжнародний звіт.

Докладніше про дослідження та участь у ньому українських школярів читайте у матеріалі Оксани Онищенко "Українських школярів порівняють з однолітками з інших країн" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі