Законопроектом Юрія-Богдана Шухевича пропонується встановити, то грошова компенсація за весь період незаконного ув'язнення буде виплачуватися реабілітованим громадянам за кожний місяць позбавлення волі або примусового поміщення у лікувальні заклади у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, що встановлена законами України на день виплати цієї компенсації.
Реабілітовані громадяни зможуть без обмеження будь-яким строком подавати заяви про компенсацію та повернення майна.
Підвищення до пенсій реабілітованих осіб та членів їх сімей будуть уніфіковані та встановлюватимуться до всіх пенсій (або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії), так як і всім іншим категоріям українських пільговиків.
Як зазначається в пояснювальній записці до законопроекту, закон "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні" був прийнятий ще за часів УРСР – 17 квітня 1991 року. Деякі правові норми цього закону застаріли і не відповідають нинішнім суспільним відносинам. Зокрема, "найбільше зауважень викликає стаття 5 закону, яка прямо суперечить Конституції України, оскільки в ній закріплена така правова норма, що реабілітованим особам виплачується грошова компенсація лише за 75 місяців (6 років 3 місяці) незаконного позбавлення волі".
У квітні 2015 року Верховна Рада України ухвалила закон "Про правовий статус і вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті". Борцями за незалежність України у XX столітті визнаються особи, які брали участь у всіх формах політичної, збройної та іншої колективної та індивідуальної боротьби за незалежність України. Закон перелічує десятки організації, починаючи від Січових стрільців, ОУН, УПА і до Народного руху. Закон зобов'язує державу та органи місцевого самоврядування надавати соціальні гарантії, пільги або інші виплати борцям за незалежність України у ХХ столітті та членам їх сімей.