Україна випередила Гондурас у рейтингу свободи слова

Поділитися
Порівняно з минулим роком, Україна опустилася в рейтингу Світового індексу свободи слова і зараз вона знаходиться на 126 місці між Алжиром і Гондурасом.

Росія і Україна опустилася в рейтингу свободи слова за 2012 рік, який був опублікований міжнародною правозахисною організацією "3, наголошується у документі.

Як випливає з доповіді, у Російській Федерації, що знаходиться в рейтингу на 148-му місці і опустилася на шість позицій, влада перешкоджала об'єктивному висвітленню великих демонстрацій проти суперечного переобрання 3. З вересня у країні існує чорний список інтернет-сайтів, що підлягають блокуванню "в інтересах захисту дітей від порнографії та іншої шкідливої інформації, а також запобіганню державній зраді", йдеться в доповіді "Репортерів без кордонів". При цьому автори дослідження вказують на високий ступінь непрозорості організації контролю над інтернетом у Росії, бо рішення про блокування сторінок приймає невелика група експертів.

Україна, яка з січня 2013 року виконує обов'язки голови 3 у Європі (ОБСЄ), посіла в актуальному рейтингу свободи слова 126-те місце, опустившись на 10 позицій. Автори доповіді відзначають, що почастішали випадки насильства проти журналістів у цій країні, які влада найчастіше не розслідує.

Трохи покращили свої позиції 3, яка порівняно з 2011 роком піднялася на 11 рядків (157 місце), і Азербайджан, який перемістився з 162-го на 156-те місце. Проте обидві країни як і раніше займають нижні позиції у рейтингу, а президенти Олександр Лукашенко та Ільхам Алієв користуються стійкою репутацією супротивників свободи слова.

Німеччина залишається "європейським середнячком", займаючи у списку 17-те місце. Найбільшою проблемою в країні є скорочення числа засобів масової інформації, наголошується в доповіді. Через фінансові проблеми редакції газет змушені зменшувати кількість співробітників або повністю закриватися. Одночасно представники бізнесу і піар-агентств готові платити великі суми для поширення у пресі своїх матеріалів. Крім того, німецьким журналістам часом буває непросто отримати інформацію від офіційних органів. !zn

Читайте також:

Добкін запропонував карати інтернет-видання за провокаційні коментарі до новин

Україна увійшла до четвірки країн Європи, що обмежують свободу слова

Росія прагне перехопити контроль над інтернетом у США

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі