Посольство України в Чехії вимагає вибачень від місцевого видання за статтю про новообраного президента Володимира Зеленскього, яка має назву "Єврей на чолі українських фашистів". Відповідне звернення посольство опублікувало на сторінці у Twitter.
"Шановний Český rozhlas Plus з такою статтею все нормально? Це огидно і ми вимагаємо вибачень", - зазначили в посольстві.
Vážení @CRoPlus, myslíte si, že takový článek je v pořádku? Je to nechutné a očekávali bychom omluvu.https://t.co/7T47tpzkSg
- UKR Embassy in CZE (@UKRinCZE) 24 квітня 2019 р.
У статті йдеться про обрання Зеленського президентом України. В матеріалі акцентується увага на єврейському корінні новообраного голови держави, а також зазначається, що в Україні нібито "високий рівень антисемітизму, а кількість антиєврейський нападів зростає". Окрім того, у статті звинувачують чинного президента Петра Порошенка, який був опонентом Зеленського на виборах, у тому, що він нібито "посилив акцент на українському етнічному націоналізмі у спробі стерти його втрату".
Мати Володимира Зеленського єврейка, однак раніше новообраний президент відмовлявся коментувати своє походження ізраїльським медіа. Сам Зеленський народився у Кривому Розі.
Нагадаємо, 21 березня відбувся другий тур виборів президента України, в якому брали участь Володимир Зеленський і Петро Порошенко. Згідно з результатами обробки 100% електронних протоколів, Володимир Зеленський набрав 73,22 % голосів, а за чинного главу держави Петра Порошенка проголосував 24,45% виборців.
Міжнародна неурядова організація CANADEM заявила про те, що вибори були демократичними, пройшли у відповідності з міжнародними стандартами і відобразили волю українського народу.
Європейська мережа організацій зі спостереження за виборами(ENEMO) також зазначила, що другий тур в основному відповідав міжнародним стандартам. Однак у ENEMO звернули увагу на недоліки в законодавстві, якими зловживають кандидати, проводячи передвиборну агітацію сумнівними засобами, використовуючи брудні технології.
У той же час в ОБСЄ побачили зловживання адміністративним ресурсом у другому турі виборів президента України та відзначили той факт, що приватні телеканали незбалансовано і упереджено висвітлювали інформацію про діяльність кандидатів.
Детальніше про президентської кампанії читайте в спецтемі DT.UA "Вибори-2019".