"День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні" встановлено державне свято в результаті прийняття 9 квітня 2015 Верховною Радою України проекту закону № 2539 "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 - 1945 років".
Серед основних форм увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років визначені, зокрема: встановлення почесної варти біля Вічного вогню, могил Невідомого солдата і Невідомого матроса, покладання вінків, квітів до пам'ятників і меморіалів, присвячених увічненню перемоги над нацизмом та вшанування пам'яті жертв Другої світової війни 1939-1945 років; недопущення фальсифікації історії Другої світової війни 1939-1945 років у наукових дослідженнях, навчально-методичній літературі, підручниках, засобах масової інформації, публічних виступах представників державних органів, органів місцевого самоврядування, посадових осіб; упорядкування, збереження та спорудження пам'ятників та пам'ятних знаків в пам'ять учасників і жертв Другої світової війни 1939-1945 років, створення музеїв, меморіальних комплексів, присвячених Другій світовій війні 1939-1945 років.
Напередодні, 8 травня, в Україні відзначали День пам'яті і примирення.
Раніше у Києві перекрили Хрещатик для руху транспорту через урочисті події, пов'язані з річницею перемоги в Другій світовій війні.
Тим часом, правоохоронці готуються до можливих провокацій на День перемоги у великих містах. Зокрема, 9 травня в Одесі поліція буде перевіряти всіх, хто йде на Алею слави.
Раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявляв, що Аваков побоюється провокацій дурнів на 9 травня. При цьому міністр додав, що "по всіх великих містах: Харків, Одеса, Київ, Львів і інші міста, - я думаю, в цьому ніякої проблеми немає, ми тримаємо ситуацію під контролем".