Це державне свято щорічно відзначається на честь прийняття Конституції незалежної України. Основний Закон Держави Україна був прийнятий 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання. Конституція України набула чинності з дня її прийняття.
Чинна Конституція України складається з 15 розділів. 161 стаття зібрана у 14 розділів, а XV розділ містить 16 перехідних положень. Тексту Конституції передує Преамбула.
Перша українська Конституція була створена Гетьманом Війська Запорозького Пилипом Орликом у 1710 році. Вона вважається першою українською Конституцією, а також однією із перших Конституцій у Європі. Документ був складений староукраїнською мовою та латиною. Латиномовна копія Конституції Пилипа Орлика ХVIII століття зберігається в Національному архіві Швеції, україномовна - в Російському державному архіві.
Нагадаємо, 30 вересня 2010 року Конституційний Суд України скасував конституційну реформу 2004 року, повернувши дія положень Основного Закону, схваленого парламентом у 1996 році. Таким чином, Україна повернулася до президентсько-парламентської форми правління.
21 лютого 2014 року Верховна Рада України конституційною більшістю ухвалила закон про повернення дії Конституції 2004 року.
26 червня президент України Петро Порошенко вніс у парламент проект змін у Конституцію, який передбачає децентралізацію влади в Україні і є одним з ключових пунктів його мирного плану для Донбасу. Він сподівається, що Верховна Рада прийме зміни до Конституції у першому читанні на пленарному тижні, який почнеться 1 липня.
У той же день глава Венеціанської комісії Джанні Букіккіо запевнив, що у Венеціанській комісії готові вже найближчим часом розглянути проект змін в Основний Закон України, запропонований Порошенко, і дати попереднє ув'язнення. !zn