На першому місці цього списку - Афганістан, де було зафіксовано 2234 жертви розривів мін та вибухових пристроїв. Далі йдуть Сирія, Ємен і М'янма.
Всього протягом 2018 року в світі від мін та вибухових пристроїв загинули або отримали поранення 6897 осіб. Більшість жертв - мирні жителі, з яких більше половини - діти. Статистика охоплює лише офіційно зареєстровані і підтверджені випадки смерті або каліцтва від мін та подібних вибухових пристроїв.
У доповіді наголошується, що кількість жертв в результаті вибухів мін та вибухових пристроїв вже четвертий рік поспіль залишається вкрай високим, незважаючи на дію Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін.
Також автори доповіді додають, що в Україні площа замінованих територій оцінюється приблизно в сім тисяч квадратних кілометрів. Втім, це лише приблизні підрахунки, тому даний показник замінованій площі може відрізнятися від цих оцінок.
Ситуацію з розмінуванням ускладнює той факт, що деякі частини території залишаються недоступними для урядових сил і української влади, наголошується в доповіді.
Що стосується вибухових пристроїв, то в Україні більшість із них були так звані "розтяжки", тобто пастки із застосуванням ручних гранат для ураження живої сили, йдеться в доповіді.
Відзначимо, за даними ЮНІСЕФ, від розриву мін, боєприпасів і вибухонебезпечних елементів загинуло 38 дітей, 128 отримали поранення.
Згідно зі звітом Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін, Україна входить в число країн з високою смертністю від розриву протипіхотних мін.
Чрез бойові дії схід України перетворюється в найзамінованіший регіон в світі. Детальніше про проблему розмінування Донбасу читайте в матеріалі Алли Котляр "Разом – проти мін?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".