За її даними, в Україні 286 тисяч осіб проживають в рабських умовах, або 6,41 на 1000 осіб. Серед країн Європи та Центральної Азії перше місце займає Туркменістан, Білорусь - на другому місці. Україна опинилася на восьмому, а Росія - на 11. Згідно з даними таблиці по регіонах світу, абсолютна кількість жертв цього явища в Україні становить 301 тисячу. При цьому наголошується, що реакція уряду на ситуацію є середньою по всіх досліджуваних країнах.
На першому місці в Глобальному індексі країн, де представлені всього 167 держав, розмістилася Північна Корея, у якій кожен десятий громадянин є потерпілим. Росія в глобальному рейтингу опинилася на 64 місці, тут експерти нарахували 794 тисячі сучасних рабів.
У доповіді визначається сучасне рабство як рабство, а також торгівля людьми, примусова праця, боргова кабала, примусовий або рабський шлюб, а також продаж та експлуатація дітей.
Зазначимо, за даними Світового банку в Україні збільшився рівень бідності. Так, порівняно з 2014 роком кількість громадян, які проживають за межею бідності, зросла до 25%.
Детальніше про сучасне рабство в Україні читайте у статті автора Тетяни Унковської "Україна. Дорога до рабства" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".