За результатами виборів, що відбулися 13 листопада 2013 року у рамках 37-й сесії генеральної конференції Організації об'єднаних націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), 3 обрано членом виконавчої ради ЮНЕСКО на період з 2013 по 2017 рік.
На голосуванні обиралися у рамках ротації 28 із 58 членів ради, на посаду яких претендували представили 33 держави. Новими членами ради на термін до 2017 року стали представники 28 країн, у тому числі - Швеції, України, Китаю, Туркменістану тощо.
Виконавча рада є одним із двох (разом із генеральною конференцією) керівних органів ЮНЕСКО.
У Міністерстві закордонних справ України повідомили, що зі 185 країн-членів ЮНЕСКО, які взяли участь у голосуванні, підтримали Україну 169 країн.
У міністерстві відзначили, що обрання України у цей керівний орган ЮНЕСКО сприятиме посиленню авторитету країни як активного і відповідального члена ЮНЕСКО, що здійснює помітний внесок у діяльність цієї організації, в тому числі, реалізацію ініціатив щодо розширення міжнародного співробітництва у сфері науки, освіти і культури.
Головою національної комісії у справах ЮНЕСКО є перший заступник міністра закордонних справ України Руслан Демченко.
За період членства в ЮНЕСКО (з 12 травня 1954 року) Україну тричі обирали до виконавчої ради - з 1981 по 1985 рік, з 1995 по 1999 рік і з 2001 по 2005 рік.
Нагадаємо, у листопаді цього року США позбавлено права голосу в ЮНЕСКО. Рішення набуло чинності автоматично відповідно до статуту ЮНЕСКО після закінчення дворічного терміну, що минув після рішення адміністрації США припинити фінансування організації. Пішовши на такий крок, Вашингтон навмисно продемонстрував тоді свою незгоду з наданням Палестині статусу члена ЮНЕСКО. !zn
Читайте також:
Сполучені Штати втратили право голосу в ЮНЕСКО
Україна систематично не виконує приписи ЮНЕСКО
Білорусь запропонувала включити валяння валянок до спадщини ЮНЕСКО