День Соборності України було встановлено згідно з указом Президента України № 42/99 від 21 січня 1999 року, в честь дня проголошення в 1919 році Акту возз'єднання Української народної республіки і Західно-Української народної республіки в єдину українську державу.
У січні 1918 року була створена Українська Народна Республіка, а на територіях, що входили до складу Австро-Угорської імперії, була утворена Західноукраїнська Народна Республіка.
У грудні 1918 року лідери двох держав у Фастові підписали передоб'єднувальний договір. 22 січня 1919 року цей договір, що увійшов в історію як Акт "Злуки" (Велика Злука) - акт об'єднання українських земель, був обнародуваний у Києві на Софійській площі.
Через кілька місяців після проголошення Возз'єднання більшовики зайняли Київ, Східну Галичину окупували поляки, а Закарпаття - Чехословаччина. І хоча Акт Злуки 1919 року виявився декларативним, ідея соборності продовжувала жити.
І 22 січня 1990 року мільйони українців вишикувалися у живий ланцюг від Києва до Львова, відзначаючи День соборності. 30 грудня 2011 року указом Президента України № 1209/2011 День соборності на офіційному рівні було скасовано, а замість нього встановлений День соборності та свободи України.
Раніше повідомлялося, які заходи пройдуть в Україні з нагоди святкування Дня Соборності.