"Це критично важливі речі, які кожен з нас буде підтримувати про те, яким чином кожен з нас буде використовувати міжнародні інстанції, в тому числі міжнародні судові інстанції, для того, щоб довести, що Росія порушила всі основоположні конвенції", - сказав глава МЗС на відкритті ХІІ наради керівників закордонних дипломатичних установ України в понеділок у Києві.
Найближчим часом Україна відкриє для подальшого розгляду "наш кейс, судовий кейс щодо порушення Росією зобов'язань у рамках Конвенції з морського права", - заявив Клімкін.
"У найближчі тижні ми перейдемо до того, щоб в рамках арбітражу після відповідних консультацій ми довели, що Росія порушила всі зобов'язання в рамках Конвенції щодо заборони фінансування тероризму. Ми обов'язково доведемо, що те, що відбувається на території тимчасово окупованого Криму, – це реальна расова дискримінація", - підкреслив він.
Повідомлялося, у червні 2016 року у зовнішньополітичному відомстві заявили, що Україна ініціює спір і створить арбітраж для захисту своїх прав, гарантованих Конвенцією ООН з морського права, у зв'язку з анексією Криму Росією.
"Це рішення спрямоване на забезпечення порушених Російською Федерацією прав та інтересів України, гарантованих Конвенцією ООН по морському праву 1982 року в прилеглих до Криму територіальному морі, акваторіях Чорного і Азовського морів та Керченської протоки, включаючи права на природні ресурси континентального шельфу", – говорилося в повідомленні МЗС України.
11 серпня Клімкін заявив, що Україна завершила підготовку до арбітражного розгляду з Росією в питанні суверенних прав у водах навколо тимчасово окупованого Криму.
Раніше заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль розповіла DT.UA про шанси України в міжнародних судах виграти справи проти РФ. "Проаналізувавши наявні міжнародні угоди, ми визначили кілька договорів, на основі яких можемо захистити свої права. Це Конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, Конвенція про боротьбу з фінансуванням тероризму, Конвенцію ООН з морського права, а також українсько-російську міжурядову угоду про заохочення та взаємний захист інвестицій", - повідомила вона.
Як підкреслювала Зеркаль, РФ порушила Конвенцію ООН за чотирма пунктами. По-перше, захоплення родовищ мінеральних ресурсів і незаконний видобуток нафти і газу на континентальному шельфі України в Чорному морі. По-друге, узурпація права на регулювання рибальства, незаконний вилов риби та недопущення українських риболовецьких компаній до вилову риби в морських акваторіях, прилеглих до Кримського півострову. По-третє, будівництво газопроводу, лінії електропередачі та моста через Керченську протоку без згоди України, незаконне блокування транзиту українських суден через Керченську протоку, узурпація навігаційних прав. По-четверте, проведення досліджень археологічних та історичних об'єктів на дні Чорного моря без згоди України.