"Хочу вас запевнити, що всі політичні і юридичні заходи вживаються Україною для відстоювання національних інтересів. В тому числі і координація наших зусиль з іншими міжнародними партнерами для недопущення будівництва цього політичного проекту, який несе загрозу національній безпеці не тільки України, але й інших держав", – цитує УНІАН заяву Гройсмана, зроблену в ході Години запитань до уряду у Верховній Раді.
Раніше повідомлялося, що російський монополіст "Газпром" та західні партнери уклали угоду про дефіцитне фінансування проекту "Північний потік-2" на суму до $ 6,65 млрд на випадок недостатнього залучення проектного фінансування
Наголошується, що термін дії угоди - 15 років після залучення проектного фінансування або з 1 січня 2020 року. Розмір граничної суми кредиту з урахуванням відсотків складе не більше 70% загальних витрат на проект, ставка за кредитом - EURIBOR + від 5,75 до 6,75 річних в залежності від обсягу фінансування.
Проект "Північний потік-2" передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд куб. м газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.
Повідомлялося, що Європейські енергетичні компанії Engie (французька), OMV (австрійська), Royal Dutch Shell (англо-голландська), Uniper і Wintershall (обидві - німецькі) нададуть Nord Stream 2 довгострокове фінансування в обсязі 50% від вартості "Північного потоку-2".
Постпред РФ при ЄС Володимир Чижов заявив, що вважає нереальними перспективи побудувати обхідні газопроводи "Турецький потік" і "Північний потік-2" до 2019 року, коли закінчиться транзитний контракт з НАК "Нафтогазом України". Відповідно, так само нереально і припинення транзиту російського газу через Україну в найближчі роки.