Україна звернулася до Міжнародного суду ООН з проханням дати роз'яснення щодо свого рішення зобов'язати Росію відновити діяльність Меджлісу. Відповідну ноту передав секретарю МС ООН Філіпу Кувреру посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов.
Нагадаємо, що в рамках процесу "Україна проти Росії" Київ звинувачує Москву в порушенні Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Рік тому, МС ООН ухвалила рішення про тимчасові заходи, в якому фактично визнав Меджліс легітимним представником кримських татар. Однак, незважаючи на рішення суду, Росія так і не відновила діяльність цього представницького органу. При цьому за останній рік Україна двічі зверталася до Росії з вимогою скасувати свою заборону.
19 квітня 2017 року Міжнародний суд ООН ухвалив тимчасові заходи. По-перше, суд, не вдаючись детально в процес, вважав, що має право і підстави розглядати справу "Україна проти Росії". По-друге, суд прийшов до висновку, що "кримські татари і етнічні українці в Криму залишаються вразливими". Тому він погодився на введення тимчасових заходів проти РФ для захисту національних меншин в Криму і зобов'язав Росію: а) утриматися від обмежень стосовно кримських татар на представництво власних інтересів, включаючи відновлення діяльності Меджлісу; б) забезпечити ведення навчання українською мовою. По-третє, МС ООН зобов'язав Україну і Росію повністю виконувати всі положення досягнутих в Мінську домовленостей.
Детальніше про рішення Міжнародного суду ООН читайте в статті Володимира Кравченка "Україна vs Росія: перший раунд - розвідка боєм" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".