Україна посилює тиск на Придністров'я і обнадіює Молдову – Wyborcza

Поділитися
Україна посилює тиск на Придністров'я і обнадіює Молдову – Wyborcza Україна тисне на Придністров'я. Ілюстрація © puerrtto.livejournal.com
Київ планує допомогти Кишиневу відновити контроль над законними молдовськими кордонами.

ЦВК невизнаної "3" вчора оголосила результати виборів до парламенту самопроголошеної країни. І вони свідчать про те, що соратники "президента" Євгена Шевчука, який став на чолі сепаратистів регіону 4 роки тому, зазнали поразки.

Опозиційна партія "Відновлення" отримала щонайменше 31 з 43 місць в самопроголошеному "парламенті" Придністров'я. Молдовська преса відреагувала на це критикою політики Шевчука, додавши, що "результат був би іншим, якби він охочіше співпрацював з Кишиневом".

"Населення звинувачує уряд у погіршенні матеріального становища і відсутності рішень для виходу з кризи", - пояснив Gazeta Wyborcza політолог Андрій Сафонов, якого обрали до "парламенту" Придністров'я.

Але, пише польське видання, головна причина фінансової кризи в самопроголошеній республіці криється в конфлікті Росії з Україною. Роками мовчазна згода Києва дозволяла контрабанду товарів з сепаратистського молдовського регіону. Але ставлення сусіда радикально змінилося після анексії російською армією Криму.

Київ зрозумів, що Придністров'я може стати плацдармом для російської інтервенції. Там базуються російські війська, а сама "республіка" кілька разів зверталася до Росії з проханням про приєднання. Певний час ватажком терористів "ДНР" був колишній самопроголошений "голова спецслужб" Придністров'я Володимир Атіуфєєв.

Україна стягнула додаткові сили до кордону з молдовським сепаратистським регіоном, а також заблокувала контрабандистський потік товарів в обидва боки. Це стало великим ударом для самопроголошеної країни. З минулого лютого в Придністров'ї виплачено лише 70% пенсій і зарплат. Решта розглядається як борг бюджету перед громадянами, який сягає 22 мільйонів доларів. Його влада Придністров'я збирається погасити тоді, коли криза закінчиться.

В цей же час, Молдова і Україна підписали угоду, згідно з якою в 2016 році Київ допустить до свого кордону з Придністров'ям молдавських прикордонників. Вони будуть контролювати кордон спільно з українцями. Таким чином, Кишинів хоче поступово відновити повний контроль над своїми законними кордонами.

"Дірявий кордон з Придністров'ям на тлі конфлікту з Росією становить загрозу. Україна на це просто реагує. Крім того, в нас є спільні інтереси з Молдовою", - пояснив український політолог Володимир Фесенко.

Така зміна ставлення України до придністровської проблеми дає надію Молдові.

"Зміна позиції Києва приносить результати. Спільний контроль кордонів і новий розклад політичних сил в Придністров'ї відкриває нові можливості для реінтеграції Молдови", - сказав молдовський юрист Іон Маноле, який стежить за дотриманням прав людини в сепаратистському регіоні.

Також раніше повідомлялося, що Україна і Молдова відновлять залізницю в обхід Придністров'я. При цьому, для повноцінного відновлення сполучення між країнами необхідний капітальний ремонт колії на території ділянки Арциз - Березине, чим пообіцяла зайнятися Одеська обласна державна адміністрація. Також голова обласної держадміністрації Одеси Михеїл Саакашвілі обіцяв, що Україна посилить кордон з Придністров'ям.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі