Україна подасть до Міжнародного суду ООН меморандум про порушення РФ конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму

Поділитися
Україна подасть до Міжнародного суду ООН меморандум про порушення РФ конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму Зеркаль розповіла про підготовку Україною чергового позову до Міжнародного суду ООН в Гаазі © UN Photo/ICJ-CIJ/Frank van Beek
До меморандуму долучать результати розслідування катастрофи MH17.

Україна 12 червня подасть до Міжнародного суду ООН меморандум про порушення Росією Монреальської конвенції про боротьбу з незаконними актами проти безпеки цивільної авіації та Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму, повідомила заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

"Сьогодні стало очевидним, що і так всі знали – чому Росія скористалася своїм правом вето в Раді безпеки ООН в 2015 році і заблокувала створення трибуналу з розслідування обставин катастрофи літака рейсу MH17. Але навіть такий зухвалий крок не може дати ні особам, причетним до збивання літака, ні державі, яка передала таку потужну зброю, уникнути відповідальності", - написала Зеркаль на своїй сторінці в Facebook в четвер, 24 травня.

Вона констатувала, що Міжнародна спільна слідча група "блискуче проводить надскладне розслідування, не маючи доступу до місця вчинення злочину і не маючи можливості опитувати велику частину свідків".

"Ми всі розуміємо, що при таких умовах швидко провести розслідування неможливо, але впевнені у незалежному та професійному розслідуванні", - зазначила заступник глави МЗС України, висловивши впевненість, що виконавці, співучасники і замовники злочину постануть перед кримінальним судом у Нідерландах.

Україна, в свою чергу, також зробить все необхідне для притягнення злочинців до відповідальності.

"Перевезення 53-ї зенітно-ракетною бригадою Збройних сил Російської Федерації "Буку", з якого й був збитий літак МН 17, є прямим доказом постачання Росією зброї, яке було використане для збивання цивільного літака. Це є порушенням Монреальською конвенцією 1971 року і Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Саме це ми доведемо і обґрунтуємо у своєму меморандумі, який представимо у Міжнародному суді ООН вже 12 червня", - підсумувала Зеркаль.

Як повідомлялося,

24 травня Об'єднана слідча група з розслідування аварії пасажирського літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році підтвердила, що літак був збитий з установки "Бук", яка потрапила на непідконтрольну територію України з Росії. Комплекс "Бук" належав російській 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, яка базується в Курську.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року був збитий "Боїнг-777" рейсу MH17 "Малайзійських авіаліній" у зоні бойових дій, поряд із селищем Шахтарськ Донецької області. Літак летів рейсом "Амстердам - Куала-Лумпур". Усі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.

28 вересня 2016 року міжнародні слідчі у своєму проміжному звіті першого етапу роботи Спільної слідчої групи (Joint Investigation Team, JIT), підтвердили причетність Росії до знищення MH17.

У червні 2017 року міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat змогла ідентифікувати сімох ймовірних водіїв "Бука", з якого збили "Боїнг" рейсу MH-17. У своїй новій доповіді Bellingcat зазначає, що транспортуванням "Бука" займалася 69-а окрема бригада матеріального забезпечення російської армії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі