Як зазначила Геращенко в Facebook, українську сторону в підгрупі представляли, серед інших, Віктор Медведчук, експерти СБУ та омбудсмен Валерія Лутковська.
"В присутності ОБСЄ підтвердили передану днями пропозицію щодо негайного звільнення заручників, ми вимагаємо звільнити 87 українців , чиє місцезнаходження нами встановлене. Українська сторона в рамках компромісу готова звільнити 309 осіб, аби тільки витягти наших", – зазначила вона.
За словами Геращенко, ОРДЛО вже не заперечують утримання 87 українців зі списку 144 осіб. Українська сторона насилу знаходить інформацію по кожному і бореться за їх включення у списки.
"Також ми чітко стоїмо на позиції, що зі списку вимог ОРДЛО мають бути виключені всі ті, хто не має жодного відношення до війни на Донбасі. Чекаємо відповіді на наші офіційні компромісні пропозиції, які повністю базуються на мінських угодах. Камінь спотикання: це вимога звільнити криміналітет і терористів, що не підпадають під дії мінських угод, тому це неприйнятно", – зазначила вона.
Геращенко також розповіла, що в рамках домовленостей з МКЧХ вдалося передати заручникам ОРДЛО листи і посилки від родичів. При цьому, представників "Червоного хреста" не дали можливості безпосередньо зустрітися з заручниками, передачі прийняв начальник в'язниці.
Крім того, на зустрічі в Мінську обговорювалося питання відкриття КПВВ "Золоте", яке блокується бойовиками півтора роки.
2 вересня радник голови Служби безпеки України Юрій Тандіт повідомляв, що заручниками бойовиків терористичних організацій "Л-ДНР" залишаються 144 українці.
Раніше голова СБУ Василь Грицак повідомив про готовність України передати бойовикам ОРДЛО 200 засуджених в обмін на звільнення українських громадян, яких утримують на окупованій території.