Як повідомляє прес-служба СБУ, Грицак підписав угоду від імені уряду України. Угода деталізує процедури взаємної охорони інформації з обмеженим доступом, передбачені загальною Угодою про безпеку між Україною і НАТО від 1995 року, та має наблизити відповідні національні процедури до натівських стандартів.
Грицак повідомив, що концепція реформування, яка перебуває на розгляді РНБО, передбачає перетворення СБУ на службу безпеки, яка відповідає євроатлантичним стандартам.
Також сьогодні в Національній академії СБ України заплановано відкриття циклу навчальних курсів з реформування служб безпеки, організованих Міжнародним секретаріатом НАТО. Передбачається, що до кінця року іноземні партнери поділяться своїм досвідом з удосконалення законодавства у сфері безпеки і оборони, реалізації заходів реформування, комунікації із суспільством тощо.
На сьогоднішній день відносини України і НАТО характеризуються терміном "особливе партнерство", хартія про яке була підписана в далекому 1997 році. З тих пір змінилося дуже багато, навіть в інерційному середовищі світової політики, і ці зміни створюють абсолютно нову атмосферу для взаємин України та альянсу. Докладніше про перспективи членства в Альянсі читайте в матеріалі Миколи Капітоненка "Україна-НАТО: час нових можливостей" у "Дзеркалі тижня. Україна".
За даними останнього опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова, у разі референдуму більшість українців проголосували б за вступ у Північноатлантичний альянс: 78% - за, 17% - проти при явці в 58%.