Україна передала до Міжнародного кримінального суду (МКС) списки всіх іноземців, які воювали в Донбасі на боці російсько-окупаційних військ. Про це заявив головний військовий прокурор в ефірі телеканалу "112 Україна". За його словами, у цих списках є громадяни Сербії, Італії, Іспанії та Албанії.
"Ми передали до інститутів Міжнародного кримінального суду через МЗС списки встановлених під час розслідування кримінального провадження щодо агресивної війни проти України з боку північного сусіда, передали списки не тільки сербів, але й всіх іноземців: італійців, іспанців, албанців. Їх там чимало, вони називаються ротами, взводами. Їх там може бути 10-15 чоловік, але сумарно їхня кількість становить кілька сотень людей", - розповів прокурор.
Він також заявив про "подвійні стандарти", які іноді застосовуються до України з боку інших держав.
"Головне, що найманство на території суверенної держави карається законом всіх держав, звідки вони приїхали. Але ми чомусь не чули масових процесів проти цих осіб. Подвійні стандарти, які застосовуються до України, дуже прикро вражають душу. Однак вони не залишають нам іншої можливості, як робити все самим і доводити світовій спільноті та відповідним установам, що не тільки у нас є якісь проблеми, які треба вирішувати, тому що не може бути вибіркового застосування справедливого покарання до українців, які в процесі війни. Також є ті іноземці, які прийшли воювати та знаходити вдачу війни на території суверенної держави в центрі Європи", - додав Матіос.
У лютому 2015 року Верховна Рада визнала юрисдикцію МКС щодо "вчинення злочинів проти людяності та військових злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації і керівниками терористичних організацій "ДНР"/"ЛНР", які призвели до особливо тяжких наслідків і масового вбивства українських громадян". 8 вересня 2015 було подано відповідну заяву згідно зі статтею 12(3) Римського статуту – установчого органу МКС.
У грудні минулого року у щорічному звіті попереднього розслідування прокуратури МКС було зазначено 1200 фактів можливого вчинення злочинів у Донбасі. Крім того, прокуратура суду зафіксувала на сході України ознаки міжнародного збройного конфлікту.