Україна обміняється з Литвою і Швецією досвідом в оборонній сфері

Поділитися
Україна обміняється з Литвою і Швецією досвідом в оборонній сфері Литва як член НАТО і нейтральна Швеція мають різний досвід у питанні реформування Збройних сил за стандартами альянсу © Міноборони України
Очільник Міноборони України Полторак зустрівся зі своїми колегами з Литви та Швеції.

Україна, Швеція та Литва досягли домовленості щодо обміну досвідом в оборонній сфері.

'"Ми домовилися про обмін досвідом, поліпшення взаємовідносин у питаннях підготовки, медичного забезпечення, в інших напрямках", - повідомив у Києві очільник Міністерства оборони України Степан Полторак після зустрічі з главами оборонних відомств Швеції Петером Хультквістом і Литви Юозасом Олекасом.

За словами Полторака, Литва як член НАТО і нейтральна Швеція мають різний досвід у питанні реформування Збройних сил за стандартами Північноатлантичного альянсу. Саме тому, підкреслив міністр, такий досвід дуже цікавий для української сторони.

Як повідомлялося, Північноатлантичний альянс допомагає Україні у реформуванні Збройних сил і сподівається, що українському керівництву вдасться впоратися з цим завданням.

Читайте також: Переодягнені у форму ВСУ бойовики обстріляли житлові квартали Зайцевого – штаб АТО

Нагадаємо, делегація експертів Північноатлантичного альянсу зі складу Трастового фонду НАТО з модернізації системи управління та зв'язку Збройних сил України позитивно оцінила представлені делегацією Об'єднаного оперативного штабу ЗСУ в Брюсселі презентації і висловила чіткі наміри про надання фінансової допомоги для Ситуаційного центру Генерального штабу ЗСУ.

Напередодні повідомлялося, що начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко за підсумками переговорів у Брюсселі заявив, що країни НАТО продовжать надавати Україні військово-технічну допомогу та збільшать кількість своїх радників для підготовки українських військових.

Раніше міністр оборони Степан Полторак заявив про можливість реформувати ЗСУ за п'ять років. "Скільки потрібно часу для того, щоб ми прийшли до стандартів та принципів побудови армії, яка могла б претендувати на вступ в НАТО? За термінами – я вважаю, що нам цілком по силам реформувати систему Міністерства оборони протягом 3 років. Ми зможемо це зробити при необхідному фінансуванні. Для реформування в цілому Збройних сил необхідно більше часу. Десь до 5 років, тому що потрібно міняти практично все. Ця реформа займе від 3 до 5 років", - сказав він.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі