Україна не виконала рекомендації Ради Європи з питань расизму та нетерпимості

Поділитися
Україна не виконала рекомендації Ради Європи з питань расизму та нетерпимості © Flickr/Петро Порошенко
Комісія Ради Європи по боротьбі з расизмом опублікувала висновки щодо виконання своїх пріоритетних рекомендацій.

Україна не виконала жодної рекомендації від Комісії Ради Європи по боротьбі з расизмом, які отримала ще в 2017 році.

Європейська комісія проти расизму та нетерпимості (ECRI) наполегливо рекомендувала Україні ще в 2017 році спеціально включити до Кримінального кодексу сексуальну орієнтацію та ґендерну ідентичність в якості обтяжуючих обставин. Поправки до Кримінального кодексу, які вступили в силу в жовтні 2019 року, включали підстави "сексуальної приналежності". "Хоча включення гендеру є відрадною подією, воно не відповідає рекомендації ECRI", - заявила ECRI і установила, що її рекомендація не була виконана.

Друга рекомендація українській владі полягала в тому, щоб скасувати судові витрати у випадках, коли представники ромської національності намагаються довести свою особистість з метою отримання документів, що засвідчують особу. ECRI розуміє, що чинне законодавство, що передбачає відстрочення сплати судових зборів, і не має сенсу для ромів, які намагаються підтвердити свою особистість, оскільки, як це не парадоксально, існує вимога довести неможливість сплати мито шляхом надання до суду документальних доказів. ECRI не виявила жодних ознак того, що законодавство коли-небудь застосовувався в таких випадках, і прийшла до висновку, що її рекомендація не була виконана.

Читайте також: Соратники Гандзюк намалювали під ГПУ ймовірного замовника вбивства

Нагадаємо, за даними Ради Європи, Україна входить в топ-країн з найбільшою кількістю ув'язнених. Рівень ув'язнення в Україні вище середнього показника по Європі - 125,7 ув'язнених на 100 тисяч жителів.

Раніше повідомлялося про те, що в Україні запрацюють приватні СІЗО, а ось приватних в'язниць не буде. За словами глави Мін'юсту Дениса Малюськи, великий бізнес зацікавлений в тому, щоб людей в тюрмах було більше. Вони хочуть, щоб як можна більше людей потрапляли у в'язниці, і вони лобіюють. Це сталося в США, це сталося у Великобританії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі