Україна не може виконати спостережний політ над територією РФ через умови російської сторони

Поділитися
Україна не може виконати спостережний політ над територією РФ через умови російської сторони
Російська сторона повідомила, що враховуючи складну, кризову фінансово-економічну ситуацію в Україні, проведення спостережного польоту може бути здійснено тільки після надходження коштів.

У Міністерстві закордонних справ України повідомляють, що російська сторона висунула українській стороні умови, які фактично не дозволяють здійснити спостережний політ над територією Російської Федерації.

"Як відомо, Україна звернулася через ОБСЄ до РФ з проханням здійснити надзвичайний спостережний політ над територією РФ, і відповідь повинен був надійти вчора до 18.30", - розповів директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс в четвер, 13 березня.

За його словами, ця відповідь Росія надала пізно ввечері 12 березня. "Разом з тим, російська сторона в своїй відповіді висунула вимогу повністю здійснити передоплату за цей політ до 14.00 14 березня. Також у відповіді йшлося про те, що якщо кошти не надійдуть на рахунок Міноборони РФ до зазначеного часу, то цей політ неможливий", - зазначив представник МЗС України.

При цьому, за його словами, РФ висунула досить незвичайні вимоги щодо транзакції цих коштів, а саме просила здійснити перерахування коштів на рахунок Міноборони РФ у ВТБ Банку, але через рахунок в Deutsche Bank. "Однозначно, така вимога свідчить про те, що процедура перерахування коштів затягнута, і що здійснити таку транзакцію до 14 години п'ятниці практично не можливо", - сказав Перебийніс.

У зв'язку з цим, за його словами, українська сторона в четвер звернулася до російської через ОБСЄ з проханням переглянути фінансові умови здійснення спостережного польоту. "Ми не відмовляємося здійснити перерахування цих коштів, Україна гарантує оплату, але ми просимо здійснити оплату після проведення польоту, як це зазвичай і відбувається", - сказав Перебийніс.

У відповідь, за його словами, російська сторона повідомила, що враховуючи складну, кризову фінансово-економічну ситуацію в Україні, проведення спостережного польоту може бути здійснено тільки після надходження коштів. "Таким чином, незважаючи на те, що РФ формально нібито і дала згоду на надзвичайний спостережний політ над територією, висунуті нею жорсткі фінансові умови фактично унеможливлюють його проведення", - зазначив український дипломат.

Він висловив думку, що висунення завідомо нездійсненних умов для проведення цього заходу свідчить про небажання Росії приймати цю інспекційну групу. "Ми сподіваємося, що російська сторона відгукнеться на прохання України з приводу зміни умов транзакції, що зробить можливим цей політ", - резюмував представник МЗС.

Як відомо, Україна 11 березня направила Російській Федерації каналами зв'язку ОБСЄ запит на проведення спеціальної спостережного польоту над російською територією відповідно до Угоди про відкрите небо. Російська сторона в середу ввечері дала згоду на здійснення цього польоту.

Договір з відкритого неба (The Treaty on Open Skies) - багатосторонній міжнародний договір, підписаний 24 березня 1992 року в Гельсінкі представниками 23 держав-членів ОБСЄ. Договір встановлює режим відкритого неба, мета якого - забезпечити можливість його учасникам здійснювати обльоти територій один одного. Учасниками Договору є 33 держави, включаючи РФ і Україну. !zn

Читайте також:

Європейські ЗМІ назвали прізвища російських кандидатів на санкції ЄС за посягання на Україну

Керрі пообіцяв Росії жорсткі санкції відразу після "референдуму" у Криму

МЗС РФ готовий в Мінську провести переговори з Україною

У Криму знову обстріляли український прикордонний літак

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі