"У нас 409 км неконтрольованого кордону з Росією, решта – 1 300 км – ділянки, що контролюється до стику кордону з Білоруссю", - розповів він.
З початку російської агресії в Донбасі українські прикордонники посилили охорону державного кордону.
"Держприкордонслужба посилено охороняє кордон з 2014 року. І кожен день люди несуть службу вже зовсім по-іншому: зі зброєю. А це вже зовсім інші розрахунки сил і засобів, нарощування зусиль і військової компоненти, зокрема створення прикордонних комендатур швидкого реагування, бойових прикордонних застав, у тому числі і артилерійських і мінометних", - наголосив очільник ДПСУ.
За його словами, підвищена щільність системи охорони кордону завдяки створенню мобільних містечок.
"Раніше у нас підрозділ, відділ прикордонної служби, що складається з 200-250 чоловік персоналу, обслуговував дільницю на 100 км. Людей достатньо, але було складно з однієї точки патрулювати 100 км. Сьогодні ми створюємо відділення прикордонного контролю, які штатно входять у цей відділ, але вже ближче до кордону. Створюємо невеликі, мобільні містечка. Таким чином, ми можемо зосередити наші сили і вже патрулювати ділянку до 20 км: 10 в одну й іншу сторону", - зазначив Петро Цигикал.
Нагадаємо, з 1 січня на пунктах пропуску на державному кордоні в повному обсязі запрацювала система фіксації біометричних даних громадян 71 держави, у тому числі Росії, та осіб без громадянства. Для створення системи було дообладнано 157 пунктів пропуску та 3 КПВВ на адмінмежі з анексованим Кримом.
Введення біометричного контролю, зокрема й на кордоні з Російською Федерацією, сприятиме зміцненню національної безпеки України та ускладнить роботу російських спецслужб, хоч і викличе деякі складнощі при перетині кордону, заявив голова Служби безпеки України Василь Грицак.