Україна готова обговорювати питання відновлення подачі води до Криму по Північно-Кримському каналу у разі повернення техніки, яка залишилася на території Криму і використовувалася дирекцією Північно-Кримського каналу і після узгодження нової ціни на воду. Про це повідомив голова постійної комісії парламенту з питань міжнаціональних відносин і проблем депортованих громадян Едіп Гафаров.
"Робоча група, утворена кримською владою, нещодавно побувала в Херсонській області та провела переговори з начальником управління Північно-Кримського каналу Олександром Романенком, який повідомив, що зараз в руслі каналу завершується встановлення водомірного пристрою", - сказав він.
За його словами, 16 травня "вони готові цей вузол здати, але висувають умови, при виконанні яких готові обговорювати питання подачі води".
Він зазначив, що українська сторона вимагає сплати боргу за вже подану воду 1,7 млн грн, з яких 1,2 млн грн - борг Рескомводгоспу Криму.
Повернення українській стороні техніки, яка залишилася на території Криму і використовувалася дирекцією Північно-Кримського каналу, є другою умовою.
Він також уточнив, що третьою умовою є узгодження нової ціни на воду, що надходить по каналу.
"Також вони просили написати лист до Кабміну. Я думаю, ви можете це зробити", - звернувся пан Гафаров до спікера Держради Володимира Константинова.
У свою чергу, голова Держради Криму заявив, що "1,7 млн грн боргу не є проблемою ані для них, ані для нас в порівнянні з тим, скільки мільярдів Україна заборгувала Російській Федерації".
Раніше у Держагентстві водних ресурсів повідомляли, що Північно-Кримський канал працює в експлуатаційному режимі. На території Криму незаконно використовують воду, жодних угод для потреб водопостачання півострова не підписано.
8 травня у Херсонській області розпочато будівництво Пункту обліку подачі води до Криму через Північно-Кримський канал.