Росія відмовилася обговорювати в ТКГ агресію на Азові - Геращенко

Поділитися
Росія відмовилася обговорювати в ТКГ агресію на Азові - Геращенко Росія заарештувала українських полонених моряків, яких захопила в Азовському морі © US Mission to the OSCE
Україна наполягає на обговоренні російської агресії в Азовському морі на постійній раді ОБСЄ

Україна наполягає на тому, аби на постійній раді ОБСЄ у Відні обговорили питання нападу Росії на українські кораблі в Азовському морі та арешт українських моряків, повідомила на своїй сторінці у Facebook перша заступниця спікера Верховної Ради Ірина Геращенко. За її словами, Росія відмовилася обговорити з представниками ОБСЄ та Тристоронньої контактної групи вказане питання за допомогою відеозв'язку.

"Україна наполягає на обговоренні провокації та агресії проти України з боку РФ сьогодні, на постійній раді ОБСЄ у Відні, в присутності представника ТКГ посла Мартіна Сайдіка та голови СММ ОБСЄ посла Апакана", - йдеться у повідомленні.

Геращенко зазначила, що Україна ініціювала разом із ОБСЄ зустріч ТКГ по відеозв'язку для обговорення російської агресії в Азовському морі. При цьому українська сторона наполягала на позачерговій зустрічі. Однак Росія відмовилася від такої зустрічі.

Підконтрольні Росії "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували 24 полонених українця за звинуваченням у "незаконному перетині кордону, скоєному групою осіб за попередньою змовою або організованому групою, або із застосуванням насильства чи з погрозою його застосування".

Україна вже заявила, що суд над українськими військовими не правомірний, оскільки захоплені є військовополоненими.

25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали шестеро українських моряків.

Командування ВМС ЗСУ підкреслює, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що ніяких повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом держкордону".

Українські правоохоронці переходять на посилений режим несення служби, ЗСУ та СБУ приведені в повну бойову готовність, в море вийшли військові кораблі. Також в повну бойову готовність привели Об'єднані сили та Держприкордонслужбу України.

Увечері 26 листопада Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі