Про це сьогодні пише німецьке видання Die Zeit, нагадуючи, що кілька днів тому міністр оборони України Степан Полторак заявив, що всі добровольці в Донбасі тепер підпорядковуються Збройним силам. Тому більше в зоні конфлікту немає жодного добровольчого батальйону.
Видання пише, що в такий спосіб український уряд хоче показати, що вирішив проблему з непокірними солдатами, через яку Київ часто критикували. Частково Полторак має рацію, оскільки після того, як лідера "Правого сектора" Дмитра Яроша призначили радником головнокомандувача військ України, бійці-націоналісти формально увійшли до складу армії.
А 10 червня всі бійці "Правого сектору" відійшли від лінії фронту. Однак, вже через кілька днів після цього стало зрозуміло, що питання щодо контролю над добровольцями лишилося відкритим.
Місія ОБСЄ запропонувала владі України і проросійським терористам зробити село Широкіне демілітаризованою зоною, щоб захистити місцевих мирних мешканців. Але полк "Азов" відмовився покидати село. А колишній командир батальйону "Донбас" Семен Семенченко заявив, що чекати виконання такого режиму в Широкіне від терористів – це "дурниця".
"Азов" і "Донбас" формально входять в склад Національної гвардії України. Але на ділі вони не завжди виконують накази командування Збройних сил. Видання пише, що наразі в зоні АТО триває дуже хитке перемир'я. Але чутки про те, що проросійські сили готують наступ поширюються. Не виключено, що непокора добровольчих батальйонів зіграє на руку пропаганді Росії, щоб виправдати цей наступ.