Україна на 16 позицій опустилася в рейтингу якості життя пенсіонерів

Поділитися
Якість життя пенсіонерів в Україні погіршився © Андрій Товстиженко, DT.UA
При складанні рейтингу враховувалися такі показники, як матеріальна забезпеченість, стан здоров'я, особистий потенціал і сприятливе середовище.

Міжнародна благодійна організація HelpAge International склала рейтинг найкращих країн для проживання літніх людей Global AgeWatch Index 2014. В індексі, який оцінює рівень життя людей похилого віку опустилася з 66-го на 82-е місце. поступившись одну позицію Гані і обігнавши на один пункт Марокко. Даний показник є найгіршим для Східної Європи.

Згідно з рейтингом, істотно погіршилися можливості і показники здоров'я літніх українців.

Найбільш сприятливими країнами світу з точки зору якості життя тих, кому за 60 визнані Норвегія, Швеція і Швейцарія.

Читайте також: Україна опустилася на 152-ге місце в рейтингу СБ щодо легкості ведення бізнесу

Топ найбільш сприятливих країн для літніх людей знову припадає на Західну Європу і Північну Америку: Норвегія, Швеція, Швейцарія, Канада, Німеччина, Нідерланди, Ісландія та США. У десятку також увійшли Японія (9-а) і Нова Зеландія (10-а). У двадцятці з'явилися два новачки - Ізраїль (18-й) і Естонія (20-я). Перші 20 країн відрізняються високим ВВП на душу населення, значним рівнем пенсійного забезпечення, високою забезпеченістю медичними послугами і наявністю підтримуючої соціального середовища. У цих країнах тема старіння часто обговорюється в національних дебатах і державної політики, так як частка літніх людей дуже помітний (від 18% в Ісландії до 32% в Японії).

З увійшли в рейтинг країн колишнього СРСР найвищу сходинку після увійшла в топ-20 Естонії займає Грузія (28), далі йдуть Латвія (35), Вірменія (40), Киргизія (49), Литва (60), Таджикистан (61), Білорусія (64), Киргизія (63) і Молдавія (74-е місце).

В рейтингу Росія покращила свої показники, перемістившись з 78-е на 65-е місце.

Зазначимо, що індекс Global AgeWatch бере до уваги розміри пенсій, частку людей похилого за межею бідності, очікувану тривалість здорового життя у віці 60 років, рівень освіти літніх людей, доступ до громадського транспорту і ще багато схожих параметрів, взятих з даних Світового банку, Світової організації охорони здоров'я, Міжнародної організації праці і ЮНЕСКО. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі