"Що стосується дзеркальних дій. Так, приймаються рішення щодо проведення відповідних дзеркальних дій як відповідь нашої країни російському агресору", - повідомив Гуськов.
Він зазначив, що сьогодні всі державні інститути і спецслужби України, Збройні сили та волонтери роблять все можливе для того, щоб повернути українських полонених моряків і кораблі, яких Росія захопила в Керченській протоці.
Підконтрольні Росії "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували 24 полонених українця за звинуваченням у "незаконному перетині кордону, скоєному групою осіб за попередньою змовою або організованому групою, або із застосуванням насильства чи з погрозою його застосування".
Україна вже заявила, що суд над українськими військовими не правомірний, оскільки захоплені є військовополоненими.
25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. В результаті цього кілька українців отримали поранення. Зазначимо, що спочатку українська сторона заявляла про шість поранених, проте пізніше перша заступниця спікера Верховної Ради України Ірина Геращенко повідомила, що поранення отримали чотири моряка. У свою чергу Росія стверджує, що поранених українців тільки троє.
Командування ВМС ЗСУ підкреслює, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що ніяких повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом держкордону".
Українські правоохоронці переходять на посилений режим несення служби, ЗСУ та СБУ приведені в повну бойову готовність, в море вийшли військові кораблі. Також в повну бойову готовність привели Об'єднані сили та Держприкордонслужбу України.
Увечері 26 листопада Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада.