Він повідомив, що в Україні працюють радники, консультанти і спостерігачі НАТО, які доповідають своєму керівництву про хід реформ в країні. "Вони абсолютно задоволені ходом реформ. Вони бачать, що такими темпами, якими ми рухаємося зараз, ми точно можемо очікувати в жовтні підвищення нашого статусу в НАТО до партнера з розширеними можливостями", - сказав глава Міноборони.
За його словами, в НАТО в України є "повна підтримка", проте з деякими країнами альянсу необхідно все ж "попрацювати", так як вони не настільки налаштовані на підтримку, як інші".
Україна заявила про бажання стати учасником Програми партнерства розширених можливостей НАТО минулої осені, а пізніше подала офіційну заявку. Постійний представник США при НАТО Кей Бейлі Хатчисон підкреслила, що Вашингтон підтримає приєднання країни до програми, однак у відповідь чекає посилення боротьби з корупцією та активних реформ у військовій сфері.
Як відомо, у лютому Кабінет міністрів України схвалив Річну національну програму Україна-НАТО нової якості.
Нагадаємо, що 30 і 31 жовтня в Україні перебувала Північноатлантична рада разом з генеральним секретарем Йенсом Столтенбергом. Делегація відвідала Одесу і Київ, де зустрілася з українськими чиновниками.
Як заявив Дмитро Кулеба, українська сторона не подаватиме заявку на отримання Плану дій щодо членства в НАТО, оскільки вже подала такий документ в 2008 році. Він також повідомив, що українська сторона просить НАТО надати їй статус учасника партнерства розширених можливостей.
У свою чергу генсек НАТО Йенс Столтенберг розповів, що в рамках відносин України й Альянсу буде запущена нова ініціатива, спрямована на об'єднання всіх існуючих форматів співпраці.
Детальніше про те, як Україна і НАТО вирішили провести ребрендинг програми співпраці, читайте в статті Володимира Кравченка "Старий товар у новій обгортці" для ZN.UA.
З іншими статтями автора можна ознайомитися на нашому сайті.