Кількість ліжко-місць в Україні втричі більша ніж в країнах ЄС

Поділитися
Кількість ліжко-місць в Україні втричі більша ніж в країнах ЄС
У результаті аналізу показників госпіталізації виявилося, що в понад третині випадків госпіталізації до лікарень були необґрунтованими.

Україна має втричі більшу ніж в країнах Європейського Союзу кількість ліжко-місць, що припадає на пацієнта, повідомила колишня виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, зсилаючись на дані Всесвітньої організації охорони здоров'я.

"Людину лікує лікар, який має належне обладнання, знання та навички, а не ліжко у лікарні. Але через низку причин, зокрема, для створення "правильної" звітності, пацієнтів необґрунтовано довго та без раціональних показань залишають у лікарнях. Таким чином просто заповнюють ліжка, а не роблять це з метою надати найбільш ефективну та якісну медичну допомогу", - написала вона у Facebook.

World Health Organization

Зазначається, що в результаті аналізу показників госпіталізації у відділеннях загальної медицини, неврології, хірургії та кардіологічному відділенні виявилося, що в понад третині випадків - 38,1%, в центральній області, 38,7% у західному регіоні та 37,6% загалом госпіталізацій до лікарень були необґрунтованими.

"Кожного сьомого пацієнта/-ку, які лікувалися у відділенні медичного закладу, що надає спеціалізовану медичну допомогу, можна було б лікувати без утримання у лікарні", - зазначила Супрун.

За її словами, більш ніж половина загальної кількості ліжко-днів (57,4%), проведених пацієнтами в лікарнях, були визнані необґрунтованими або безпідставно збільшеними за кількістю.

Експерти пояснюють таку тенденцію відсутністю інших способів доглядати за пацієнтами після закінчення лікування, а також перебільшенням тяжкості стану пацієнтів. Останнє може бути викликане саме через заповнення звітності, що ліжка активно використовуються.

"Таке "лікування" неефективне для пацієнтів та нераціональне для самої системи. Наступний етап трансформації системи охорони здоров'я, що стартує з квітня 2020 року, має змінити такий підхід", - написала колишня посадовиця.

Раніше повідомлялося, що передбачене медичною реформою запровадження в Україні державного гарантованого пакету медичних послуг (ДГП) буде ускладнюватися відсутністю в країні необхідної для цього діагностичної та процедурно-маніпуляційної бази.

Детальніше про введення в Україні гарантованого державою пакету медичних послуг та проблеми медичної реформи читайте в статті Ольги Скрипник "Гарантований пакет медичних послуг, або Як покласти пацієнта на прокрустове ліжко-місце" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі