Українська сторона готова поглиблювати співпрацю з США у галузі військово-промислового комплексу для налагодження спільного виробництва летальної зброї, заявив посол України в США Валерій Чалий.
За його словами, таким чином Київ компенсує неготовність Заходу відкрито постачати зброю Україні та отримає стратегічну перевагу в довгостроковій перспективі.
"Ми зараз говоримо про те, щоб поглибити взаємодію зі Сполученими Штатами в спільному виробництві зброї, у спільних діях у цьому секторі. Це набагато важливіше, це – стратегічний напрямок", – зазначив Чалий в інтерв'ю для "5 каналу".
За словами посла, Київ змінив свою позицію в питаннях постачання в країну летальної зброї, враховуючи реакцію американських союзників.
"Офіційна позиція Білого дому зараз – вони не говорять про летальну зброю. А ми, відверто кажучи, зараз, дещо змінили підхід. Тому що виробляти летальну зброю ми можемо і в Україні", - підкреслив дипломат.
З його точки зору, передача Києву летальної зброї з боку країн Заходу стала б потужним символічним жестом, проте є більшою мірою політичним, ніж практичним рішенням.
При цьому Чалий зазначив, що сьогодні Україна відчуває гостру потребу у сучасних оборонних засобах – БПЛА, захищених засобах комунікацій, радарних системах, засобах РЕБ, тощо.
Нагадаємо, 2 липня США передали Україні чотири контрбатарейні радарні системи AN/TPQ-36 і 10 систем AN/TPQ-49. Церемонія передачі відбулася в аеропорту "Бориспіль" за участі президента Петра Порошенка та посла США в Україні Джеффрі Пайетта.
Питання передачі Україні летальної зброї з боку країн Заходу неодноразово піднімалося українською стороною. У березні президент Петро Порошенко закликав Захід переглянути питання постачання зброї Україні, оскільки це інвестиція у міжнародну безпеку і стабільність.
Як відомо, США не надають Україні летальна зброї. Однак, як повідомляв раніше в.о. глави Місії України при НАТО, Україна попросить летальну зброю у Заходу в разі провалу Мінських угод.
Примітно, що раніше в інтерв'ю для DT.UA посол України в США Валерій Чалий розповів, що Україна отримує зброю більш ніж десяти країн Європи, але це не прийнято афішувати.