"Наші екологи повідомляють дуже занепокійливі дані… Тому нам треба зробити кілька речей. По-перше створити міжнародну комісію і зупинити екологічну катастрофу, яка впливає на Україну та відбувається на окупованій території. Нам треба знайти її причини, тим більше що по версії із надійних джерел – це наслідки тренувань російських військових, які призвели до руйнації захисних механізмів", - сказав Порошенко.
Також він доручив прем'єру Володимиру Гройсману та Держприкордонслужбі створити умови, щоб запросити дітей з Армянська в Херсонську область, щоб "захистити їх та оздоровити".
Зазначимо, що сьогодні під головуванням президента України Петра Порошенка в Києві проходить засідання Ради національної безпеки і оборони України з питань припинення Великого договору з Росією і екологічної ситуації в окупованому Криму. На засіданні Порошенко зазначив, що МЗС України вже підготував перелік необхідних заходів щодо непродовження дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією і повідомлення надійде до російської сторони до 30 вересня.
Перші повідомлення щодо масштабних викидів у Армянськупочали надходити ще 25 серпня (за даними ЗМІ, вперше вони були зафіксовані 23-24 серпня), проте їх наявність окупаційна "влада" півострова визнала лише 28 серпня. У суміжній Херсонській області також зафіксовано підвищений вміст у повітрі шкідливих хімречовин.
Як повідомляв "віце-прем'єр" окупаційного уряду Ігор Михайличенко, причиною викидів стали випаровування вмісту кислотонакопичувачів на філії заводу "Титан" (перереєстрований "Кримський титан", пов'язаний з Дмитром Фірташем) через спеку та брак води. На даний час робота заводу припинена на два тижні.
Дітей з Армянська евакуювали і відправлять в санаторії окупованого півострова. В школах міста з вівторка, 4 вересня, оголошені двотижневі канікули.
У свою чергу розвідка Міноборони України заявила, що напередодні погіршення екологічної ситуації в окупованому Росією Криму підрозділи Збройних сил РФ проводили стрільби в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового і содового заводів і пошкодили зазначені об'єкти, що призвело до істотного погіршення екологічної ситуації. Щоб уникнути відповідальності, окупанти поширили в ЗМІ неправдиву інформацію про аварію на заводі "Титан".