Лідери України та Литви домовилися про співробітництво у військово-технічній сфері, зокрема, про постачання українським військовим елементів озброєння.
"Ми домовилися про співробітництво у військово-технічній сфері, про конкретні поставки конкретних елементів озброєння для українських Збройних сил. Я думаю, що це конкретна демонстрація підтримки", - сказав президент України Петро Порошенко під час спільної прес-конференції з президентом Литви Далею Грібаускайте у Києві в понеділок.
Грібаускайте на питання журналістів, про яку саме зброю йдеться, зазначила: "Україна отримає всю допомогу, яка у нас є, і яку ми можемо надати".
Порошенко також повідомив, що в ході переговорів було узгоджено рішення про збільшення кількості українських військових, яких Україна може відправити у Литву на реабілітацію, до 50 осіб.
Також, за словами українського президента, сторони домовилися про підготовку офіцерів ЗСУ та участі в національних навчаннях на території Литви.
Прес-служба глави держави також повідомляє, що в ході засідання Ради президентів України та Литовської Республіки 24 листопада сторони обговорили співробітництво між країнами в сфері євроінтеграції України, двостороннє співробітництво в міжнародних організаціях, таких як ООН, ОБСЄ, Ради Європи та НАТО, взаємодія у сфері безпеки та захисту, комп'ютерної та інформаційної безпеки та військово-технічне співробітництво.
Наголошується, що "особливу увагу було приділено питанням енергетичної безпеки, співробітництва у сфері енергопостачання та енергоефективності".
За результатами засідання лідери країн підписали Дорожню карту розвитку стратегічного партнерства двох держав на 2015-2016 роки, а також протокол 7-го засідання Ради президентів України і Литви.
У вересні радник президента України Юрій Луценко заявив, що п'ять країн-членів НАТО - США, Італія, Франція, Польща і Норвегія - погодилися поставити Україні сучасну зброю. Однак офіційно ця інформація не підтвердилася, а незабаром Луценка і сам запропонував розуміти його слова "по-іншому". США, зокрема, погоджуються надати кошти на посилення обороноздатності України, однак виділяти їй летальне озброєння поки не наважуються.