Україна і ФБР почали обмін інформацією в рамках розслідування справ проти Фірташа

Відео
Поділитися
Україна і ФБР почали обмін інформацією в рамках розслідування справ проти Фірташа ФБР допоможе Україні © dmitryfirtash.com
Американські та українські слідчі допоможуть один одному.

МВС України почало активно співпрацювати з американським ФБР в рамках розслідування справ щодо компанії Ostchem, яка належить олігарху Дмитру Фірташу, повідомив глава міністерства Арсен Аваков у середу, 13 травня.

"У відповідності з нашими контактами ми створили робочу групу і працюємо спільно зі співробітниками ФБР вже кілька днів, обмінюючись матеріалами і даними щодо цілого ряду епізодів за цим розслідуванням", - сказав Аваков журналістам, коментуючи хід розслідування справи МВС.

На початку квітня Аваков повідомив, що МВС веде розслідування кримінального провадження за фактом розкрадання посадовими особами групи компаній Ostchem Фірташа. Справу відкрито за розкрадання в особливо великому розмірі - понад 2,3 млрд грн. Розслідування ведеться по компаніям "Азот", "Ринеазот", "Концерн Стирол" і Сєверодонецький "Азот". Примітно, що фігурантами розслідування по справі Ostchem виявилися Каськів та Льовочкін.

У рамках цього розслідування Україна готова до співпраці з американським ФБР, підкреслили в МВС: "Слідчими будуть використовуватися механізми міжнародно-правової допомоги, що включають в себе проведення слідчих дій як в Україні, так і в США згідно з чинним кримінально-процесуальним законодавством та міжнародно-правових угод між двома країнами".

Дмитро Фірташ на сьогоднішній день вже більше року перебуває під арештом в Австрії, з того, як був затриманий у Відні в березні 2014 року. Українського олігарха разыскивало ФБР, орден на його арешт був виданий окружним судом американського штату Іллінойс ще влітку 2013 року. США підозрюють Фірташа в корупції - олігарха звинувачують у дачі хабара індійським чиновникам у 2006 році для отримання дозволів на розробку родовищ титану в Індії.

Тоді Фірташа відпустили під домашній арешт під заставу в 125 млн євро. ЗМІ писали, що кошти для застави надійшли з Росії.

ZN.UA вдалося дізнатися, що стало формальним приводом для тісного спілкування ФБР з Фірташем.

Фірташ - людина-ключ до архіву секретів "Газпрому", вільно подорожував по всіх столицях Європи, міг бути затриманий на вимогу ФБР ще давним давно. Але чомусь затримання відбулося саме в той момент, коли давній партнер Фірташа - Кремль - став усвідомленою загрозою людству; коли українські олігархи чітко визначилися зі стороною конфлікту; коли Обама усвідомив, що виклик, кинутий Путіним, може стати смертельним не тільки для його рейтингу, але і для рейтингу його партії, що перебуває при владі. Про подробиці читайте в статті "Затримання Фірташа як "дзвіночок" Кремлю".

Світові ЗМІ також пов'язують Фірташа з російськими бізнесом і владою. Як писало раніше Reuters, оточення президента Путіна допомогла Фірташу заробити мільярди доларів, продаючи газ за пільговою ціною (компанія "Росукренерго" Фірташа купувала у "Газпрому" газ за ціною $ 249, тоді як державний НАК "Нафтогаз України" купував його за $ 412).

Сам Фірташ стверджує, що нібито його переслідування в США пов'язано з тим, що на той момент офіційний Вашингтон підтримував Тимошенко і Яценюка, в той час як сам Фірташ лобіював під владу Кличко і Порошенка. На цих доводах адвокати будують лінію захисту.

Засідання австрійського суду про екстрадицію Фірташа в США відбулося у Відні 30 квітня. Суд відхилив запит США про екстрадицію українського бізнесмена, але Вашингтон подав апеляцію на це рішення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі