Україна 20 років не виконувала рекомендації Європейського комітету з попередження тортур – звіт

Поділитися
Україна 20 років не виконувала рекомендації Європейського комітету з попередження тортур – звіт © Vgorode
Нові рекомендації також не виконуються. Кількість не виконаних рекомендацій Комітету вже давно перевищує кількість виконаних

Аналіз Європейського комітету з попередження тортур показав, що Україна довго не виконувала низку стратегічних рекомендацій, йдеться у висновках аналізу рекомендацій щодо пенітенціарної системи України.

"Проведений аналіз свідчить про тривале, понад 20 років, невиконання Україною низки стратегічних рекомендацій Європейського комітету з попередження тортур", - йдеться у звіті.

Серед них: небажаність колективного утримання в камерах; норми площі в СІЗО (на цей час складають 2,5 кв. м замість 4 кв. м); надмірна ізоляція осіб під вартою, як від зовнішнього світу, так і в середині установ; відсутність зайнятості для осіб під вартою та засуджених на довічний термін; недостатня зайнятість для осіб у колоніях; систематична сегрегація засуджених на довічний термін від інших засуджених; частота і порядок проведення побачень; порядок застосування та умови дисциплінарної ізоляції; фіксація тілесних ушкоджень; видача гігієнічних засобів; якість харчування; медичне обслуговування.

В аналізі зазначається, що нові рекомендації також не виконуються, хоча деякі з них висловлюються вже 10-15 років.

Серед них: збільшення частоти миття укладених до 2 разів на тиждень; запровадження роботи з наркозалежними; зміна порядку відеоспостереження за засудженими, щоб забезпечити право на приватність; скасування плати за побачення; скасувати 24-годинні зміни персоналу в тюрмах, поліпшення умов праці; зміна конструкцій і розмірів прогулянкових двориків; скасування ст. 391 КК України (злісна непокора законним вимогам адміністрації виправної установи); підпорядкування тюремної медицини Міністерству охорони здоров'я; створення перспективи для звільнення довічно засуджених.

Також мова йде про рекомендації системного характеру: запровадження позитивних відносин між персоналом і ув'язненими; подолання насильства між ув'язненими, неприпустимість використання адміністрацією одних в'язнів для контролю інших; забезпечення належної медичної допомоги; будівництво нових СІЗО або перебудова і ремонт діючих.

"Кількість не виконаних рекомендацій Комітету вже давно перевищує кількість виконаних... Невиконання безлічі рекомендацій, які повторюються протягом десятків років, свідчить про фундаментальні проблеми щодо України своїм міжнародним зобов'язанням у сфері захисту прав ув'язнених. Ця проблема має тенденцію до постійного зростання. Так само як і кількість невиконаних рекомендацій", - підкреслюється у звіті.

Читайте також: Комітет проти катувань рекомендував Україні виправити ситуацію в психоневрологічних інтернатах – звіт

Раніше повідомлялося, що за останні півтора року внутрішня безпека Національної поліції виявила факти, на підставі яких було зареєстровано 94 кримінальні провадження щодо поліцейських. У тому числі, чотири справи про тортури в поліції. 40 співробітникам повідомили про підозру.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі