Українці у Литві: яку допомогу можуть отримати біженці

Поділитися
Українці у Литві: яку допомогу можуть отримати біженці © pixabay.com
Через війну туди виїхало багато наших громадян.

Війна, яку розпочала Росія, змусила багатьох українців виїхати у інші країни. Деякі знайшли тимчасовий захист у Литві. Видання NV розповіло, на яку допомогу можуть розраховувати українці.

Українські біженці можуть перебувати на території Литви, отримавши так званий тимчасовий захист. Він передбачає, що громадяни України, які прибули на територію країни після 24 лютого 2022 року, можуть знаходитися тут, користуватися соціальними послугами, а також звільняються від вимоги володіння державною мовою для працевлаштування на трирічний термін. Цей тимчасовий захист уряд Литви запровадив ще в 2022 році, і в лютому 2024 стало відомо, що його продовжили ще щонайменше на рік.

Допомога на житло українцям в Литві

Представництво Міжнародної організації з міграції у Вільнюсі (МОМ) надає українцям, які втекли у Литву від війни, фінансову допомогу — компенсацію витрат на оренду житла. Гроші надаються для того, щоб частково покрити перший та останній місяць оренди.

Сума допомоги розраховується індивідуально, і враховується особливості житла, яке арендує людина. Втім, вона не може перевищувати 504 євро на місяць, тобто загалом за перший та останній місяць біженці з України в Литві можуть отримати максимум до 1008 євро.

Такі виплати надають не всім — на допомогу можуть розраховувати родини з дітьми, вагітні жінки, люди старше 60 років та родини, у яких є людина з інвалідністю. Для того, аби отримати допомогу, потрібно мати договір оренди (оригінал), складений на термін не менше 6 місяців.

В рамках тимчасового захисту, який дозволяє українцям перебувати на території Литви, вони також можуть на загальних умовах користуватися послугами освіти та медичними послугами. Зазначимо, що екстрена медична допомога в Литві гарантується усім, в тому числі і біженцям з України, безоплатно.

Аби звернутися за допомогою, необхідно подзвонити на екстрений номер 112. Невідкладна допомога також є безоплатною — вона надається в державних закладах охорони здоров’я.

Робота для українців в Литві

Одразу після прибуття в країну і отримання тимчасового захисту, українці можуть розпочинати роботу або самозайняту діяльність у відповідності до чинного законодавства. Зазначимо, що працевлаштуватися можна одразу на основі біометричного паспорта, не чекаючи отримання посвідки на проживання чи інших документів.

Актуальна інформація для українців, які шукають роботу в Литві:

  • портал Служби зайнятості;
  • номери телефонів Служби зайнятості - +370 661 10885 та 1883;
  • електронна пошта Служби зайнятості - info@uzt.lt.

Зазначимо, що українці можуть не тільки звернутися за пошуком роботи до місцевою Служби зайнятості, а й підтвердити свою кваліфікацію, отриману в іншій країні, або перекваліфікуватися на іншу спеціальність. Для тих, хто бажає навчатися чи перекваліфікуватися, потрібно звернутися до Служби зайнятості за місцем перебування та обрати програму навчання.

Нагадаємо, який розмір виплат передбачений для українських біженців у Німеччині.  З 1 січня 2024 уряд ФРН підвищив розмір виплат українцям на 12%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі