Петиція про обмеження строків військової служби для мобілізованих набрала 25 тисяч голосів

Поділитися
Петиція про обмеження строків військової служби для мобілізованих набрала 25 тисяч голосів © Сухопутні війська ЗСУ/Facebook
Тепер петицію має розглянути президент.

Через військове вторгнення РФ в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки у віці від 18 до 60 років. На сайті президента з'явилася електронна петиція із проханням обмеження терміну військової служби за мобілізацією в один рік.

Документ набрав необхідні 25 тисяч підписів. Тепер петицію має розглянути президент України Володимир Зеленський. Про це пише видання «Я і закон» з посиланням на текст петиції.

У тексті петиції йдеться про необхідність обмежити термін служби за мобілізацією.

«Враховуючи нову реальність російської повномасштабної агресії, невизначеність терміну остаточної перемоги, імовірне збереження російської загрози навіть після завершення війни, а також керуючись Конституцією України та принципом справедливості – необхідно обмежити термін мобілізації кожної окремої людини, а також гарантувати відстрочку від наступної мобілізації для людей, котрі відслужили встановлений термін», – йдеться у документі.

Автор петиції Антон Водяний зазначає, що відповідно до ст. 24 та ч. 2 ст. 64 Конституції України, навіть в умовах воєнного стану громадяни є рівними за своїми правами.

«Натомість, нині виникла ситуація, коли, попри «загальну» мобілізацію, одні люди служать без відомих їм строків, тоді як інші не служать узагалі. Більш того, часто служать і зараз знову ті, хто й раніше не уникав військової служби — строкової, служби в особливий період тощо. Натомість не служать зараз часто ті, хто й раніше не служив. Таким чином, одні люди віддають обов’язку значну частку свого життя, тоді як інші – нуль», – наголошується у петиції.

За словами Водяного, ситуація невизначеності термінів служби призводить до погіршення морально-психологічного стану військовослужбовців, а також потенційно до соціальної напруги між тими, хто служив і служить з одного боку – й тими, хто не служив і не служить, з іншого, йдеться у документі.

«Деякі військовослужбовці також відчувають прискорене зношування організму, швидке погіршення загального стану здоров’я через стрес, непередбачуваність, зміну харчування, порушений графік сну, навантаження», – зауважив автор петиції.

У петиції пропонують обмежити термін служби за мобілізацією в один рік.

«Пропонуємо чітко прописати почерговість проходження військової служби, обмежити термін служби за мобілізацією в один рік, а також гарантувати відстрочку для тих, хто відслужив цей термін і демобілізований, на визначений час, але не менше п’яти років – залежно від необхідного в певний період розміру армії та загального числа наявних військовозобов’язаних», – йдеться у документі.

Нагадаємо, що в Україні суттєво скоротили перелік вагомих причин, які дають право військовозобов'язаному не прийти до військкомату під час мобілізаційних заходів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі