Українці назвали причини, які призводять до роз’єднаності суспільства. На першому місці корупція

Інфографіка
Поділитися

Серед громадян України  44% вважають, що в суспільстві зараз панує єдність, натомість третина українців – 36% – вважають, що в суспільстві зараз «у рівній мірі є елементи єдності та роз’єднаності», а ще 15% кажуть, що  зараз в Україні варто говорити більше про роз’єднаність. Такі дані соціологічного опитування опублікував Київський міжнародний інститут соціології.

Досліджуючи питання соціологи також уточнювали в респонденів, в чому полягають причини роз’єднаності у суспільстві. Блільшість громадян не змогли назвати однозначної причини, але перерахували низку факторів, які на це впливають.

Відносно найбільше опитаних пояснювали це із:

  • випадками корупції (16%) – «дуже багато людей наживаються на цій війні» та  «усюди процвітає корупція»;
  • мовним питанням (14%),хоча опитані не пояснювали, що мають на увазі;
  • браком компетентності у владі та недовірою до її дій і офіційної інформації від влади (13%);
  • несправедливістю у різниці тягаря війни, який несуть різні регіони (11%) – «не всі регіони відчувають загрозу війни» та «немає взаєморозуміння між тими, хто на фронті і хто – у тилу»;
  • браком взаєморозуміння та взаємодопомоги (9%) – «кожен сам за себе»;
  • наявність колаборантів та проросійськи налаштованих людей (9%).

При цьому соціологи вказують на зростання настрою роз’єднаності в напрямку із заходу на схід. Якщо на заході 50% бачать саме єдність, то далі показник знижується до 36% на сході. Натомість із 8% до 25% зростає частка тих, хто бачить роз’єднаність.

Так, дещо гостріше роз’єднаність відчувають російськомовні українці – з них 33% вважають, що в Україні зараз скоріше має місце роз’єднаність. Натомість інші 33% бачать скоріше єдність, а ще 33% – в однаковій мірі єдність та роз’єднаність. Однак серед російськомовних українців, які бачать певні елементи роз’єднаності, лише 28% пояснюють це мовним питанням.

Опитування проведене впродовж 16-22 травня 2024 року методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів серед 1067 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України на підконтрольній території. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України, а також громадяни, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 10%, 1,5% - для показників, близьких до 5%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі