Українських ТБ-провайдерів просять перенести канал Рада на "елітну" кнопку – ЗМІ

Поділитися
Українських ТБ-провайдерів просять перенести канал Рада на © Інформатор
Учасники ринку попереджають, що будь-яка перестановка каналів у мережі провайдера супроводжується великими ризиками як в технічному, так і в юридичному плані.

Учасники ринку телекомунікаційних послуг України повідомляють про дивну тенденцію, яка розпочалася з початку 2023 року. За їхніми словами, місцевим провайдерам, які надають населенню телекомунікаційні послуги, почали дзвонити з військових адміністрацій із дивним проханням – переставити телеканал Рада у мережах провайдерів на "дорогу" 10 кнопку. Низка з них посилається на "доручення Президента".

Про це повідомляє "Апостроф".

У деяких областях представники військових адміністрацій також почали розсилати учасникам ринку офіційні листи.

"Згідно з дорученням Офісу Президента України просимо розмістити телеканал "Рада" на 10-у кнопку у користувачів, тобто на 10 позицію в порядку каналів на головних станціях провайдерів", - йдеться в листі від заступника голови Полтавської обласної військової адміністрації Олексія Бруслика.

Повідомляється також, що подібна комунікація проводиться і від представників Мінцифри.

За словами учасників ринку, будь-яка перестановка каналів у мережі провайдера супроводжується великими ризиками як в технічному, так і в юридичному плані.

У технічному - це ризики, що в абонента може пропасти сигнал. Провайдери роблять перестановку каналів раз на рік, при цьому змінюється частотний план. За місяць попереджають абонентів, адже їм для оновлення необхідно буде пересканувати канали у телевізорі. Без попередження перестановка каналів призводить до того, що абоненти взагалі залишаються без телеканалів. Підвищується навантаження на кол-центри, провайдери починають стикатися зі звинуваченнями користувачів та їх відпливом.

В юридичному та фінансовому плані провайдер стикається з ще більшими ризиками – оскільки з кожним правовласником каналу підписується договір на трансляцію, в якому чітко вказується, на якій частоті та на якому каналі вестиметься трансляція. Недотримання договору загрожує судовими позовами та фінансовими втратами для провайдера.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі