Українські блогери безперешкодно прогулялись Інститутом ядерних досліджень у Києві

Поділитися
Українські блогери безперешкодно прогулялись Інститутом ядерних досліджень у Києві
Вітчизняні відчайдухи не вперше потрапляють на територію стратегічно важливих об’єктів, які повинні добре охоронятися.

У Києві троє блогерів безперешкодно пройшли та прогулялись територією Інституту ядерних досліджень. Відео візиту вони виклали у своєму YouTube-каналі.

За два дні (відео опубліковане 2 серпня 2020 – ред.) його автори зібрали понад 300 тисяч переглядів. На ролик звернув увагу український науковець та активіст Антон Сененко.

«Що я можу сказати?.. Молодці! Ні, я категорично проти такого виду хобі, але поганого, на щастя, нічого не сталося. По-перше, вони, насправді, не дісталися ядерного реактора, а у своєму відео за нього видали непрацюючий циклотрон. По-друге, судячи з відео – відчайдухи поводили себе чемно, особливо нічого не чіпали, не ламали, а лише демонстрували людям об'єкт на режимній території, на який організувати відкриту екскурсію – практично неможливо. По-третє, обожнюю таку молодь, яка демонструє брехливість та імітацію державної системи безпеки на окремих критично-важливих об'єктах», - пише він у Facebook.

Сененко нагадав, що легально потрапити на територію ІЯД практично неможливо навіть у Дні науки, коли багато наукових лабораторій частково відкривають двері.

«Якщо ви простий чесний смертний – щоб потрапити на його територію, вам потрібно заздалегідь замовити перепустку, показати паспорт, пройти кордон з солдатів у броніках і з автоматами, огляд речей тощо. Це як театр, реально дуже цікаво. Через таку складність, коли на Дні науки всі Інститути відкривають двері для допитливих громадян, ІЯД лишається майже неприступною фортецею», - зазначає науковець.

За охорону стратегічного об’єкту відповідає Національна гвардія України, яка підпорядковується Міністерству внутрішніх справ. На правоохоронну діяльність в Україні виділяється близько 100 млрд гривень.

«Доповнюють імітацію безпеки вивіски на парканах величезної території про те, що фото- і відеозйомка заборонена. Як бачимо, навіть якщо ти не російський шпійон чи диверсант з пупер-підготовкою, можна пролізти на територію, пофанитись і влаштувати знімальний майданчик», - додає він.

Водночас безпека ядерних об’єктів в країні, яка сьомий рік поспіль протистоїть російській агресії, є вкрай важливою, нагадує науковець.

Можна виділити ще кілька мільярдів бюджетних гривень на датчики руху і тепловізори, а від бажаючих потрапити на їх територію вимагати довідку про склад сім'ї чи стан здоров'я. Та чи це допоможе вирішити наявну проблему, запитується Сененко.

«На місці Авакова я б реально їм (блогерам - ред.) видав по нагородному пістолету за прекрасну перевірку спроможності нашої держави берегти себе», - наголосив активіст.

Він також закликав блогерів бути обачнішими, щоб після збору сотень лайків не збирати гроші на лікування променевої хвороби. «Майте гарний день і не беріть плутоній голими руками!», - підсумував Сененко.

Нагадаємо, блогери  та  руфери не вперше потрапляють на територію стратегічно важливих об’єктів країни, знімають відео та викладають в Інтернет. Так, влітку 2018 року харківські руфери безперешкодно зайшли на територію танкового складу ЗСУ, у якому знаходилися сотні списаних і десяток нових танків.

Як видно на кадрах відео, на об'єкті абсолютно відсутня будь-яка охорона, сторожова вишка напівзруйнована, ворота між різними частинами складу не замкнені і розкриті. Блогери зуміли навіть порахувати кількість бойових машин. За весь час, поки вони бродили територією складу, вони не побачили жодної людини, і їм не було надано жодної протидії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі