Українські лідери думок виступили проти переговорів з Росією — реакції

Доповнено
Поділитися
Українські лідери думок виступили проти переговорів з Росією — реакції © КМДА
Лідери думок переконані, що українські втрати в війні, яку принесла Росія, не можуть бути марними або знівельованими

У п'ятницю, 25 лютого, президент України Володимир Зеленський звернувся до глави країни-агресора Росії Владіміра Путіна з пропозицією сісти за стіл переговорів. Російська сторона очікувано висунула умови порядку денного переговорів - "нейтральний статус" України та переговорний майданчик у Білорусі. Українські лідери думок закликали відмовитися від переговорів на таких умовах, оскільки на тлі невідворотних людських втрат все втратить зміст і сенс.

Народний депутат, член парламентської фракції партії "Голос" Сергій Рахманін заявив, що упродовж двох днів Збройні Сили довели свою здатність битися до кінця. Для того, щоб зупинити агресора, не потрібні переговори.

"За дві криваві доби український народ підтвердив право називатися нацією. За дві доби нелюдських випробувань Українська держава довела свою стійкість. За дві доби невідворотних втрат українські Збройні Сили довели свою здатність битися до кінця. За дві доби неймовірного навантаження Президент України став повноцінним верховним головнокомандувачем. Будь-які переговори з ворогом і агресором на тлі цього втрачають зміст і сенс. Це наруга пам'яті загиблих і зневага живими. Будь яка пропозиція з боку агресора є облудною. Ми живемо, допоки стоїмо. Ми стоїмо до краю. За краєм - перемога. Ми живемо поки б'ємось. Ми, українській народ, Президент, Збройні сили. Ми зупинимо потвору. І нам задля цього не потрібні переговори", - наголосив Рахманін.

Координаторка Медійної ініціативи з прав людини Ольга Решетилова заявила, що порядок денний України має бути зовсім іншим, спрямованим проти спроб РФ нав'язати «мир» на умовах, що загрожують існуванню нашої країни.

«Володимир Зеленський – боєць. За дві останні доби він довів, що він справжній Президент України і Верховний Головнокомандувач, переконавши у цьому навіть запеклих скептиків в Україні і весь світ.

Єдине, що може його змусити піти на поступки окупанту - це страх перед великими жертвами серед цивільних. Яких може і не бути.

Ми ж будемо максимально обережні, виконувати всі вказівки силовиків, берегти себе і своїх дітей - тільки не треба йти на переговори зі слабких позицій і думаючи про втрати.

Вся наша боротьба, всі наші зусилля, переживання і втрати - все для одного: щоб єдиною нашою позицією була цілісність, неподільність і незалежність України. Ми не можемо зрадити слабкістю пам‘ять загиблих за нашу силу.

Перемовини з маніяком-убивцею можливі лише про умови його капітуляції. І вже точно не він нам буде ставити ультиматуми.

Треба підтримати Президента Зеленського, всю його Ставку, наших дипломатів і переконати, що ми готові до будь-яких сценаріїв, аби лише не здавати відвойовані кров‘ю позиції», - написала вона у Facebook. 

Режисер, колишній політв'язень Олег Сенцов також переконаний, що жодних перемовин з ворогом бути не може.

«Українські воїни – ви неймовірні! Народ України - непереможний! Жодних перемовин з ворогом! Тільки капітуляція росіян після звільнення усіх окупованих територій включно з Донбасом та Кримом! Тільки перемога! Слава Україні!»наголосив він у Facebook.

Українська акторка театру та кіно, Герой України Ада Роговцева бачить єдиний фінал - капітуляцію росіян, звільнення окупованих територій України з Донбасом та Кримом.

"Нині, коли віддано стільки життів захисників нашої України, коли весь український народ об’єднався незалежно від поглядів, національностей, віросповідань, мови. Об‘єднався, долаючи підступного і хижого ворога.

Ніяких перемовин з цим ворогом бути не може. Не смійте торгувати нами! Не смійте вкотре вертати Україну на коло запроданства.

Тільки капітуляція росіян, звільнення окупованих територій України з Донбасом та Кримом.

Тільки Перемога", - написала Роговцева. 

Активісти "Євромайдану SOS" також переконані, що якщо Україна погодиться на перемовини, то тільки заради того, щоб припинити кровопролиття. Українські втрати в війні, яку принесла Росія, не можуть бути марними або знівельованими.

"На зараз нам нічого не потрібно доводити. Наша армія, громадяни - ми не здаємося. Ми підірвемо стільки мостів скільки буде потрібно. Ми вистоїмо стільки ночей, скільки доведеться, аби захистити наших дітей і їх майбутнє. Ми не капітулюємо!

Будь-яка інфраструктура відновлюється, а життя - ні. Для Путіна, людські життя - це лише статистика, для нас важливою є кожна людина. Тому ми боремося за життя кожного нашого громадянина не тільки зі зброєю в руках, а передовсім на дипломатичному рівні.

І собі, і світу, ми показали на що здатні. Наші воїни віддали своє життя аби ми могли жити далі у своїй країні вільно і незалежно.

Якщо ми погоджуємось на перемовини, то тільки заради того, щоб припинити кровопролиття. Українські втрати в цій війні, яку Росія принесла в наш дім, не можуть бути марними або знівельованими. Маємо зберегти країну і державу.

Виходити на перемовини ми можемо лише на рівних умовах і на нейтральній території. Білорусь для цього не підходить, бо це сьогодні країна, підконтрольна Росії", - зазначили у "Євромайдан SOS". 

Журналіст Юрій Бутусов вважає, що головна мета спецоперації президента РФ Владіміра Путіна – примус керівництва України до беззастережної капітуляції. При цьому кожен день опору України – це день повного розгрому міжнародного впливу Росії. 

"Путін програв війну: Україна не капітулює

Наразі очевидна головна мета спецоперації Путіна:

Примус керівництва України до беззастережної капітуляції.

Це дозволить комплексно вирішити такі проблеми:

  1. Добровільна відмова України від Донбасу та Криму.
  2. Добровільна згода України на зняття всіх санкцій із РФ.
  3. Встановлення маріонеткового проросійського уряду.

Звідси було визначено тактика дій ЗС РФ:

  1. Точкова ліквідація об'єктів військової інфраструктури, що дозволило б придушити можливість організованого опору.
  2. Оточення та примус до залишення без опору Києва, а також інших найбільших міст.
  3. Деморалізація та дезорганізація влади, сил оборони.
  4. Мінімізація втрат з обох боків за рахунок швидких та раптових дій.

Росія панує в повітрі, і могла б завдати критичних руйнувань містам, вузлам опору. Але це призведе до масових руйнувань та жертв серед військових та цивільних. І тоді підписувати капітуляцію не буде кому. Тому українці потрібні Путіну як заручники.

Якщо Росія почне війну на знищення, то тисячі жертв і мільйони біженців у результаті такого захоплення унеможливлять досягнення політичних цілей Путіна.

Але Путін помилився в головному – не влада захищає державу, українська держава захищає український народ. Вільні люди, які за свою країну готові боротися без жодних команд і навіть за абсолютної переваги ворога.

Вся Україна перетворилася на озброєний майдан. І жодних компромісів із агресором цей Майдан не допустить.

Український народ і обрана ним влада на капітуляцію не піде. І тому українська авантюра стане для Путіна режиму могильною плитою.

Бліцкриг Путіна провалився. Люди не зустрічають окупантів із російськими прапорами. Люди шукають будь-якої зброї, щоб убити хоча б одного окупанта.

Щодня опору України – це день повного розгрому всього міжнародного впливу Путіна та Росії. Мета спецоперації Путіна провалена, у цій війні Росія не має жодного шансу перемогти. Тому що результатом захоплення України стане не зняття, а лише посилення санкцій та повна блокада Росії. А без політичного рішення військова кампанія втрачає свій сенс.

Весь цивілізований світ відвертається від Росії. Росія стає країною, яку зневажають, а громадянин Росії означатиме – причетний до злочинів Путіна. Росія – це буде ганебне тавро.

Україна боротиметься до перемоги тому що ми українці, свою країну ні на що не розмінюємо – Україна у нас одна ”, – написав Бутусов у Facebook.

Будь-яке перемир'я буде не кінцем війни, а підготовкою ворога до ще потужнішої атаки, пише представник окремих районів Донецької області в українській делегації Сергій Гармаш у Facebook. За його словами, переговори з РФ мають право бути лише з одним посилом: ми перестанемо вас вбивати, якщо ви підете з нашої землі.

"Незважаючи на тимчасову втрату деяких населених пунктів, впевненість у перемозі України зростає. Насамперед завдяки реакції на все, що відбувається, наших людей: і військових, і цивільних. Величезні черги у військкоматах, безприкладна мужність на фронтах, бізнес не рахує грошей для потреб захисників... Хто не озброюється, той розливаєте пляшки з коктейлями для окупантів.

Ця війна справді стала народною. Путлер, що з'їхав з котушок, вбив останній цвях у труну своєї імперії. Це не просто війна між Росією та Україною, це тепер уже й ментальне звільнення від 350 річного рабства в «немитій».

Ми вже надто дорого заплатили за це. І цей процес слід довести до кінця. Інакше ми не просто знецінимо ці жертви, ми відстрочимо цю війну ще й нашим дітям.

Будь-яке перемир'я буде не кінцем війни, а підготовкою ворога до ще потужнішої атаки. Хіба останні 8 років не навчили нас цьому?

Саме тому, переговори з РФ мають право бути, але тільки з одним посилом: ми перестанемо вас вбивати, якщо ви підете з нашої землі.

Ми не хочемо сліз матерів, ані українських, ані російських! Ми не диктуємо, як вам жити, кого любити, в які блоки вступати і якому царю цілувати руки. Ми нічого не хочемо від вас, крім одного - від....біться від нас! Живіть своїм життям і не вчіть нас жити! Перестаньте нас любити і за нас переживати. Ми не хочемо бути частиною вашої орди! Ідіть! І ми відпустимо вас живими. Інакше матері Росії будуть плакати.

Сьогодні переговори з Росією можуть бути вже лише про це.

Навіть якщо ця коричнева маса й надалі розливатиметься по нашій землі, навіть якщо ми впадемо… - це вже не наступ, це жижа, що тече до каналізації. Ворог уже зламаний, залишилося тільки зібратися з силами та розбити його!", - написав Гармаш.

Будь-які переговори України з Росією будуть зрадою, вважає голова Центру конституційного моделювання Геннадій Друзенко. За його словами, якщо українські військові вистоять наступного тижня, то путінський режим почне валитись.

"Ми сьогодні повертаємось до столиці, медикики і бійці.

Переговори зараз будуть зрадою. Наступного тижня, якщо ми вистоїмо, путінський режим почне валитись.

Зараз посередині не можливо в принципі.

Або ми або вони", - написав Друзенко у Facebook.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі