Українська розвідка оприлюднила відео рятувальної операції в Кабулі

Відео
Поділитися
Українська розвідка оприлюднила відео рятувальної операції в Кабулі Україна евакуювала з Афганістану понад 700 осіб
Бійці спецназу ГУР виходили за межі захищеного периметра аеропорту і забирали людей із захопленого талібами міста.

Бійці спецназу української військової розвідки здійснили ряд операцій по евакуації цивільних осіб з Кабула і супроводу їх до аеропорту. Уривки з відео виходів українських військовослужбовців до захопленого талібами міста прес-центр Головного управління розвідки Міноборони оприлюднив у четвер, 2 вересня.

Військовослужбовці ГУР пішки виходили за межі периметра аеропорту, який контролювала армія США і союзники, знаходили людей з евакуаційного списку і супроводжували їх у безпечне місце.

«Саме такий підхід дозволив у короткий проміжок знайти і забрати максимально можливу кількість людей узгоджених на евакуацію. У місії відзначилися і наші пілоти, адже працювали в складних умовах і в постійній загрозі обстрілу під час зльоту. Евакуйовані люди були вражені тим, що українські спецпризначенці пішли на особистий ризик, щоб врятувати цивільне населення», - зазначили у відомстві, підкресливши, що жодна з евакуаційних місій не наважилася на подібні операції.

Україна евакуювала з Афганістану понад 700 людей: українців, членів їх сімей, іноземних журналістів, міжнародних правозахисників і людей, яким загрожувала небезпека. 

Українським військовим вдалося вивезти з Кабула групу перекладачів, які співпрацювали з урядом Канади. Раніше евакуювати їх не змогли ані американські, ані канадські військові. Про мужність і професіоналізм українських військових написало багато західних ЗМІ.

15 серпня таліби увійшли до Кабула, і президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну. Перед цим протягом менш ніж двох тижнів «Талібан» узяв під контроль більшу частину провінцій Афганістану. 

Таліби заарештували експрезидента Афганістану Хаміда Карзая, який вів з ними переговори про перехідний уряд, заборонили музику, і заборонили жінкам працювати і навіть з'являтися на вулицях без бурки і без супроводу чоловіка.

Центром опору талібам знову стала провінція Панджшер на півночі країни. Керівництво взяли на себе віце-президент Афганістану Амрулла Салех і син легендарного командира моджахедів Ахмад Масуд.

Детальніше про наслідки дій Вашингтона і дестабілізації в регіоні - в статтях Миколи Замікули «Що залишиться в Афганістані після виведення американських військ?»і «Перемога «Талібану» в Афганістані: хто програв насправді», а також у матеріалі Олексія Їжака «Трагедія Афганістану: «Талібан» прийшов» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі