Україна зможе долучитися до Банку розвитку Ради Європи (БРРЄ) за спеціальними умовами якнайшвидшого набуття членства, повідомив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.
“Набуття членства у БРРЄ відкриє Україні додаткові можливості для забезпечення житлом українців, які постраждали від війни, надання соціальних послуг та відбудови зруйнованої соціальної інфраструктури, зокрема лікарень, шкіл та дитячих садочків”, - сказав міністр.
Крім того, адміністративна рада Банку схвалила п’ять нових позик на €465 млн, більша частина яких буде спрямована на підтримку біженців з України в країнах-учасницях БРРЄ, а саме у Німеччині та Литві. Кошти витратять на розміщення українських біженців у приймаючих громадах, надання екстреної допомоги, гуманітарні заходи.
Банк розвитку Ради Європи заснували у 1956 році вісім держав – членів Ради Європи для вирішення проблем біженців, з якими Європа зіткнулася після Другої світової війни. Головна мета житлових проєктів Банку – сприяти доступу до достойного і доступного житла для малозабезпечених і осіб середнього достатку через надання позик або зменшення дефіциту житла (будуючи нове житло або відновлюючи наявний житловий фонд).
Із 1956 року загальна сума схвалених проєктів Банку в житловому секторі сягає 11 млрд євро. Наразі Банк розвитку Ради Європи реалізує 13 проєктів в Албанії, Боснії та Герцеговині, Республіці Молдова, Чорногорії, Румунії, Сербії та Македонії.
Минулого місяця Європейська бізнес-асоціація створила комітет із відновлення України. До нього ввійшли представники 19 українських та міжнародних компаній-членів асоціації, які бажають надавати свою експертизу та активно долучатись до процесів відновлення держави.
Що треба буде враховувати під час відбудови України, читайте у статті Андрія Вишневського «Повоєнне відновлення України: величні часи вимагають величних дій».