Прокурори Луганської обласної прокуратури відстояли в апеляції вирок суду першої інстанції, яким 12 бойовиків засуджено до 12, 10 та 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна за воєнні злочини: викрадення людей та незаконне позбавлення їх волі, незаконне поводження з вогнепальною зброєю, вчинення розбійного нападу, угон автотранспорту та інші кримінальні правопорушення, повідомили в обласній прокуратурі.
Лисичанський міський суд Луганської області в рамках спеціального судового розгляду ухвалив обвинувальний вирок, яким організатора злочинного угруповання засуджено до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна, а інших учасників злочинної організації – до 10 та 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
“Стороною обвинувачення доведено, що протягом травня-липня 2014 року мешканець міста Луганськ, перебуваючи у складі не передбаченого законом збройного формування «козацька національна гвардія всевеликого війська Донського ім. М.І. Платова», з метою вчинення ряду злочинів проти цивільного населення, організував та очолив злочинне угруповання. До його складу увійшли 12 осіб. Учасники злочинної організації мали повний арсенал вогнепальної зброї – автомати, пістолети, кулемет та снайперську гвинтівку”, - розказали в прокуратурі.
Члени угруповання, застосовуючи зброю та грубе фізичне насильство, нападали на місцевих мешканців, відбирали майно, викрадали та позбавляли волі людей, примушували копати окопи та траншеї, будувати захисні барикади та фортифікаційні споруди.
“На шляху до своєї злочинної мети нападники жорстоко били потерпілих руками, ногами та зброєю, стріляли в них та ганебно знущалися. Діяльність організації зупинено наприкінці липня 2014 року після звільнення підрозділами Збройних Сил України міст Луганщини від незаконних збройних формувань”, - додали в прокуратурі.
Раніше Гюндуз Мамедов повідомляв про те, що українські правоохоронці розслідують понад 20 тисяч кримінальних правопорушень у більш ніж п'яти тисячах проваджень - це все злочини, пов'язані зі збройним конфліктом. За його словами, у них фігурує майже дев'ять з половиною тисяч осіб. З них - сотні громадян РФ, зокрема вище політичне і військове керівництво країни-агресора.
Як покарати країну-агресора? Хто судитиме вище керівництво РФ за порушення міжнародного гуманітарного і кримінального права? Чи будуть покарані ті, хто став на бік агресора й окупанта? Що робить Україна для того, щоб покарання стало невідворотним? Читайте в інтерв'ю, яке взяла Тетяна Силіна у заступника генерального прокурора України Гюндуза Мамедова.