У неділю, 21 листопада, в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Свято є відносно молодим, але дуже важливим для українців, оскільки пов'язане з початком двох доленосних для нашої країни подій: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
Президент України Володимир Зеленський привітав українців, записавши відеозвернення. «Ми прекрасний, сильний, сміливий, розумний, талановитий народ. Непереможний. Саме тому, що ми маємо гідність. Для нас рабство – приниження. Втрата свободи – це втрата честі. (…) Тому ми готові боротися ціною власного життя», - наголосив він.
День Гідності та Свободи є наступником Дня свободи, який відзначали 22 листопада з 2005 по 2011 рік на честь Помаранчевої революції. Свято було скасовано указом Віктора Януковича, натомість він ухвалив відзначати День соборності та свободи 22 січня.
Тоді ZN.UA писало, що Янукович скасував свято, оскільки не знав, як поводитись цього дня на офіційному рівні. День свободи заснував президент Віктор Ющенко у 2005 році на честь Помаранчевої революції, внаслідок якої Янукович зазнав поразки у третьому турі виборів.
21 листопада 2013 року розпочалися протестні акції проти рішення тодішньої влади про призупинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Цей крок спричинив обурення українців.
Відстоюючи гідність та свободу, свої життя віддали 106 осіб, понад дві тисячі отримали поранення.
День Гідності та Свободи заснували указом президента Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року. Одна з головних цілей свята – зберегти та донести майбутнім поколінням «об'єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття». До них належить як Помаранчева революція, так і Революція Гідності.