Українська сторона в гуманітарній підгрупі ТКГ в Мінську просить екстренно обміняти політв'язня Валерія Матюшенка, у якого виникли серйозні проблеми зі здоров'ям, повідомив в Facebook представників України на переговорах від переселенців Денис Казанський.
"У гуманітарній підгрупі в цей раз також говорили про українського полоненого Валерія Матюшенка, який сидить в полоні у бойовиків ДНР на 32-ій зоні. У нього виникли серйозні проблеми зі здоров'ям - сильні болі і швидка втрата ваги. Це можуть бути або симптоми онкології, або інші наслідки знущань, яким людина піддавався в полоні. Українська сторона просить обміняти Матюшенка в екстреному порядку, так як людина серйозно хвора, і важливо встигнути його врятувати", - написав Казанський.
За його словами, відповідну інформацію донесли до ОБСЄ і третьої сторони в ТКГ. Зараз Київ домагається проведення Матюшенку обстеження.
"Поки зрозумілої реакції і чіткої відповіді з боку бойовиків немає. Але питання потрібно постійно піднімати і контролювати, так як людина в реальній біді", - додав Казанський.
Нагадаємо, за словами дружини Матюшенка, його викрали прямо на вулиці 15 липня 2017 року. Після чого три дні ніхто не знав, де він перебуває. Пізніше стало відомо, що бойовики "ДНР" звинувачують українця в "шпигунстві". Деякий час Валерія Матюшенка утримували у в'язниці, яку бойовики обладнали в колишній будівлі заводу "Ізоляція" в Донецьку.
28 березня 2018 роки так званий «суд» в окупованому Донецьку засудив громадянина України до 10 років ув'язнення.
Валерій Матюшенко не потрапив ні в один зі списків на обмін утримуваними особами, попри стан здоров'я. У день "пасхального обміну", що відбувся в квітні, рідні полонених, яких утримують у в'язницях бойовиків, звернулися до президента України Володимира Зеленського з проханням звернути увагу на тих, хто до сих пір так і не потрапив до списків на обмін.
За словами журналіста Станіслава Асєєва, якого також утримували в "Ізоляції", більшість українців разом з якими його утримували бойовики, пропустили три обміни. Асєєв додав, що дуже важливо говорити не тільки про кількість, а й про якість обміну.